AUDIO

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie z radością informuje, że 29 października 2014 r. o godz. 15.30  w ramach projektu „Scena Papieska” odbędą się pierwsze zajęcia „Warsztatów recytatorskich Przejrzystość i barwa słowa”. Do współpracy zaproszeni zostali profesjonaliści, zawodowi aktorzy: Barbara Szałapak i Jacek Milczanowski, którzy za cel postawili sobie wyposażenie uczestników w zestaw praktycznych umiejętności z zakresu posługiwania się mową. Warsztaty adresowane są do młodzieży (16+), pedagogów prowadzących szkolne koła recytatorskie i teatralne, lektorów, konferansjerów. Więcej szczegółów na stronie Instytutu w zakładce „Projekty”/„Scena Papieska”UWAGA! Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy!

Czytaj więcej: Warsztaty recytatorskie "Przejrzystość i barwa słowa" - start 29 października!

19 października 2014 roku Instytut inauguruje zupełnie nową Akademię Rodzinną. W tę niedzielę o godz. 11:00 zapraszamy całe rodziny na mszę dla dzieci w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie, którą specjalnie dla Was poprowadzi znany z programu "Ziarno" ks. Łukasz Piórkowski.

Czytaj więcej: Calkiem nowa Akademia Rodzinna od 19 października!

Zgromadzone na Placu św. Piotra tłumy wiernych wyczekiwały kolejny dzień na decyzję konklawe. Wszyscy z niecierpliwością spoglądali w stronę Kaplicy Sykstyńskiej. O  godzinie 18:18 nad kaplicą pojawił się biały dym - znak, że decyzja o wyborze papieża zapadła. 16 października 1978 roku z balkonu błogosławieństw bazyliki św. Piotra padły słowa: ”Habemus papam!”. Wierni i dziennikarze zgromadzeni na placu ze zdumieniem przyjęli wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.

Czytaj więcej: Habemus papam! 36. rocznica wyboru Jana Pawła II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie uruchamia bogatą bazę wiedzy o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Ojca Świętego Jana Pawła II. Będzie to jedna z największych interaktywnych encyklopedii wiedzy o Wielkim Polaku dostępnych w sieci. Portal będzie udostępniony w Internecie dokładnie w 36. rocznicę w rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.

Czytaj więcej: www.SANTOJP2.pl, czyli interaktywny portal o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Św. Jana...

Świat pragnie pokoju, pilnie potrzebuje pokoju. Mimo to wojny, konflikty, szerząca się powszechnie przemoc, niepokoje społeczne i strukturalne ubóstwo nadal zbierają żniwo niewinnych ofiar i wprowadzają podziały między jednostkami i narodami. Pokój niekiedy wydaje się doprawdy nieosiągalny! W klimacie zimnej obojętności, często zatrutym przez nienawiść, jakże mamy ocalić nadzieję, że nadejdzie era pokoju, którą przybliżyć może tylko postawa solidarności i miłości? Nie powinniśmy jednak tracić nadziei [...] - to cytat z Orędzia Jana Pawła II „Rodzina źródłem pokoju dla ludzkości” przygotowanego na XXVII Światowy Dzień Pokoju w 1994 roku. Troska naszego Świętego Rodaka i słowa, które przed dwudziestoma laty skierował do narodów, są wciąż aktualne…

Czytaj więcej: Modlitwa o Pokój

Strona 1 z 24

Newsletter

Zapisz się
do góry