AUDIO

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Uprzejmie informujemy, że organizatorem koncertu-misterium "Kolory Miłosierdzia" jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przy współpracy z Telewizją Polską (patronem medialnym oraz partnerem koncertu). Widowisko odbędzie się 26 kwietnia 2014 roku o godz. 20:30 przy Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 30. Transmisja na żywo w TVP1 o godz. 20:55.

Czytaj więcej: Misterium "Kolory Miłosierdzia" - 26 kwietnia, godz. 20:30 - informacja dla mediów

Klękamy przy nieznanych mogiłach z tą świadomością, że zapłacili oni szczególną cenę naszej wolności. Dali - rzec można - definitywny kształt tej wolności, klękamy zwłaszcza przy mogiłach katyńskich. Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy.
Jan Paweł II

17 września 1939 roku, bez formalnego  wypowiedzenia wojny, Armia Czerwona zaatakowała Polskę.  III Rzesza i ZSRS rozpoczęły okupację terytorium naszego kraju. Z chwilą zajęcia przez Armię Sowiecką wschodnich terenów Rzeczypospolitej rozpoczęły się masowe represje ludności. Decyzją Biura Politycznego KC WKP (b) z 2  października 1939 roku utworzono m. in. trzy obozy specjalne w Kozielsku, w Starobielsku i w Ostaszkowie.

Czytaj więcej: 74 rocznica Zbrodni Katyńskiej

W naszym sklepie online już dostępna książka "Mój kolega Lolek"! Mały Karol, chłopiec z Wadowic zainspirował dzieci z całej Polski do napisania opowiadań, wierszyków i stworzenia ilustracji, które opublikowane zostały w postaci wydawnictwa.

Czytaj więcej: "Mój kolega Lolek" już w sprzedaży!

Dziś mija już IX rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. Z związku z tą rocznicą w Krakowie jak i w całym kraju odbędą się liczne inicjatywy w klimacie przygotowań do kanonizacji 27 kwietnia. Tego dnia w Polsce sprawowane są Eucharystie, spotkania modlitewne i programy artystyczne.

Czytaj więcej: 9 rocznica śmierci Jana Pawła II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie uprzejmie informuje, iż VIII edycja małopolskiego projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia rozpocznie się we wrześniu 2014 roku i zakończy się w czerwcu 2015 roku. Zgodnie z decyzją Kapituły Projektu z dnia 5 marca 2014 roku każda kolejna edycja obejmować będzie rok szkolny (wrzesień-czerwiec).

W związku z powyższym w maju 2014 roku ogłoszone zostaną szczegółowe terminy związane z realizacją projektu.

Czytaj więcej: VIII edycja małopolskiego projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia"

Instytut uprzejmie informuje, iż wyniki konkursów dla dzieci znajdują się w zakładce Edukacja.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza wszystkich zainteresowanych twórczością i życiem Karola Wojtyły na wiosenny kiermasz książek. Z myślą o zbliżających się świętach wielkanocnych organizator kiermaszu przygotował możliwość nabycia albumów fotograficznych, filmów DVD, książek i puzzli dla najmłodszych związanych z Osobą Karola Wojtyły/Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Wiosenny kiermasz książek o Karolu Wojtyle

Już 20 marca kolejny wykład z cyklu Posługa Myślenia, który wygłosi o. dr Maciej Zięba OP (Instytut Tertio Millenio, Kraków). Temat wykładu: Co zostało z pontyfikatu Jana Pawła II?
 
Wykłady odbywają się cyklicznie raz w miesiącu, w czwartki o godz. 17.00 w siedzibie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" przy ul. Kanoniczej 18 w Krakowie.
Wstęp wolny!

Czytaj więcej: Wykład: "Co zostało z pontyfikatu Jana Pawła II?"

Strona 1 z 9

Newsletter

Zapisz się
do góry