AUDIO

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Od 1 września 2014 roku wszystkie osoby starsze, chore i niepełnosprawne będą mogły skorzystać z nowej możliwości Biblioteki Instytutu. Mobilna Biblioteka Instytutu to nieodpłatna możliwość wypożyczenia książki lub filmu DVD do domu czytelnika. Wystarczy zadzwonić do Instytutu lub napisać email z podaniem 3 tytułów dostępnych w zasobach biblioteki książek lub filmów, a nasz pracownik dowiezie je nieodpłatnie pod wskazany adres czytelnika. Na oficjalnej stronie Instytutu w zakładce Biblioteka znajduje się elektroniczny katalog książek, czasopism lub filmów. Każdego roku Biblioteka Instytutu wzbogacana jest wieloma pozycjami książkowymi, wydawnictwami naukowymi i innymi publikacjami poświęconymi osobie i nauczaniu Karola Wojtyły - Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Mobilna biblioteka Instytutu

To już piąta edycja Dziedzińca Pogan organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II we współpracy z Archidiecezją Krakowską oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. Tematem przewodnim październikowego spotkania będzie „Człowiek przed Ewangelią”.

15 października br. w auli Collegium Novum odbędzie się kolejna odsłona Dziedzińca Pogan. Moderatorem spotkania będzie Ks. Bp Grzegorz Ryś. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął  J.E. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.

Czytaj więcej: „Człowiek przed Ewangelią”. Jesienna edycja Dziedzińca Pogan

„Zwracam się również do was, drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.”

Jan Paweł II, Łowicz, 14 czerwca 1999

Nowy rok szkolny stawia przed Nauczycielami, Rodzicami i Uczniami nowe wyzwania. Jak mówił Jan Paweł II w homilii do nauczycieli w Łowiczu w 1999 roku, „potrzeba szczególnej wrażliwości ze strony wszystkich, którzy pracują w szkole, ażeby stworzyć w niej klimat przyjaznego i otwartego dialogu. […] Starajmy się rozwijać i pogłębiać w sercach dzieci i młodzieży uczucia patriotyczne i więź z Ojczyzną. Wyczulać na dobro wspólne narodu i uczyć młodzież odpowiedzialności za przyszłość.” Musimy więc pamiętać, że to na Rodzicach, Nauczycielach i Opiekunach spoczywa obowiązek kształtowania u dziecka odpowiednich postaw moralnych oraz obowiązek wpajania umiejętności pozwalających rozpoznawać i hierarchizować wartości. Zróbmy wszystko, aby zadanie to wypełnić ze świadomą odpowiedzialnością za los młodego pokolenia. Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów. 

Czytaj więcej: W nowym roku szkolnym...

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie dołączył do akcji zainicjowanej przez krakowski Magistrat "We do speak English here".

Czytaj więcej: We do speak English here

Nowy rok szkolny to nowa oferta edukacyjna Instytutu skierowana do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej: Nowa oferta edukacyjna Instytutu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Czytać da się wszędzie". Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Lotna Czytelnia".

Czytaj więcej: Konkurs Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej "Czytać da się wszędzie"

1 sierpnia ruszyła nowa akcja Czytaj KRK! – przez miesiąc możecie czytać za darmo e-booki! Wystarczy pobrać aplikację Czytaj KRK! (dostępna na Androida i iPhone) i przy jej pomocy zeskanować kod QR z plakatu (w mieście jest 100 citylightów, 100 plakatów B1 + blisko 80 plakatów w bibliotekach i instytucjach kultury). Więcej info na stronie www.qr.miastoliteratury.pl

Czytaj więcej: Czytaj KRK! – przez miesiąc e-booki za darmo!

Świat, w którym żyjemy jest areną międzynarodowych i międzyludzkich konfliktów. Agresja i przemoc są zbyt często najłatwiejszym i najpopularniejszym narzędziem rozwiązywania sporów. My, Orędownicy Pokoju - chcemy przybliżać wszystkim nauczanie Świętego Jana Pawła II, który głosił potrzebę odejścia od przemocy, agresji, a pochylenia się z miłością nad innym człowiekiem. Zostań Orędownikiem Pokoju - dołącz do nas na Facebooku! Tak jak Człowiek, którego śladem chcemy podążać, w dialogu widzimy sposób rozwiązywania konfliktów. Wyznanie i światopogląd nikogo nie stawiają poza wspólnotą Orędowników Pokoju, zarówno pokoju pomiędzy narodami jak i tego codziennego, międzyludzkiego.

Codzienne świadectwo odrzucania agresji i nienawiści na rzecz dialogu i zrozumienia, a w przypadku wierzących również codzienna modlitwa o Pokój - to cechy Orędownika Pokoju.

Dołącz do nas, Twoja wiara i religia nie są przeszkodą! Razem módlmy się o Pokój na świecie!

Czytaj więcej: Orędownicy Pokoju

Strona 1 z 13

Newsletter

Zapisz się
do góry