Podczas wczorajszego, niedzielnego popołudnia duża grupa zainteresowanych wędrowała ulicami Krakowa trasą zaproponowaną przez historyka sztuki, panią Agnieszkę Podymę. Poznawaliśmy miejsca związane z biografią Adama Chmielowskiego - Świętego Brata Alberta oraz Karola Wojtyły, Kapłana, Metropolity Krakowskiego, Papieża-Polaka. 

 

 

Przewodnik miejski ze swadą i znawstwem tematu dzieliła się swoją wiedzą, wykraczającą daleko poza znane powszechnie fakty z biografii naszych Wielkich Rodaków, wzbogacając swoją opowieść anegdotami, rysując w tle obraz czasów, w których żyli głównie bohaterowie wędrówki.

Spacer rozpoczęliśmy zgodnie z planem na pl. Zwycięstwa, a zakończyliśmy u wylotu ul. Kanoniczej. Każdy, miłośnik historii, historii sztuki czy kochający Kraków jego mieszkaniec powrócił zapewne do domu ubogacony. W tej opowieści znalazł coś dla siebie, z innej perspektywy spojrzał na nasze miasto, które dało Polsce, światu wybitne postaci, Osoby, które w poszukiwaniu swojego życiowego powołania odrzuciły samorealizację w sztuce na rzecz - rozumianej w szerokim wymiarze - służby drugiemu człowiekowi. 

Następne Spacery zaplanowaliśmy na 30 lipca, 6 i 20 sierpnia, 3 i 17 września, 8 i 22 października oraz 5, 19 i 26 listopada 2017r. Udział w spacerach jest nieodpłatny, wymagane są wcześniejsze zapisy. Szczegóły tutaj. Zachęcamy kolejne osoby do wędrówki z nami.

Spacery realizowane są w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Tekst i zdjęcia: Dominika Jamrozy (IDMJP2)

Newsletter

Zapisz się
do góry