You are currently viewing Święty Papież Polak

Święty Papież Polak

Od kwietnia br. na Krakowskich Plantach można oglądać galerię fotografii dokumentujących życie największego Polaka, błogosławionego Ojca Świętego, filozofa, humanisty, poety, polityka. Tegoroczna ekspozycja przygotowana przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i Wydawnictwo Biały Kruk prezentuje najciekawsze fotografie obrazujące życie Ojca Świętego. Honorowy patronat nad wystawą objął ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

Już po raz kolejny Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II organizuje plenerową wystawę na Krakowskich Plantach. Na prezentowanych od ul. Poselskiej do ul. Franciszkańskiej planszach  zobaczyć można zdjęcia autorstwa Andrzeja Bujaka i innych fotografów dokumentujących życie Jana Pawła II.
Idea udostępnienia zbiorów fotografii i dokumentów na Plantach – w bliskim sąsiedztwie ul. Franciszkańskiej – została zainicjowana przez Instytut jeszcze w 2011 roku. Na krakowskich Plantach prezentowano już:
– Jan Paweł II i rodzina – 15 czerwca – 15 września 2013,
– Błogosławiony Jan Paweł II w Małopolsce 1979-2002- czerwiec-październik 2012 (zdjęcia dwóch, fotografów pontyfikatu Jana Pawła II: Adama Bujaka i Arturo Mariego),
– Błogosławiony Jan Paweł II. Droga do świętości – kwiecień-sierpień 2011.
Wystawa była jednym z wydarzeń organizowanych przez Instytut i towarzyszących dniu kanonizacji bł. Jana Pawła II.
Otwartą właśnie wystawę będzie można oglądać jedynie do 30 czerwca 2014 r.

Szanowni Państwo! Osoby, które rozpoznały się na zdjęciach prosimy o kontakt z Instytutem:  tel. +48 12 422 03 44 lub instytut@idmjp2.pl


64 plansze o wymiarach 150x100cm,  płyta dibond

Szczegółowe informacje dotyczące warunków wypożyczenia wystawy do uzgodnienia.


fot. I.Szum, ks. Cz.Bogdał