You are currently viewing Interaktywny portal o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Św. Jana Pawła II – santojp2.pl.

Interaktywny portal o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Św. Jana Pawła II – santojp2.pl.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie uruchomił bogatą bazę wiedzy o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Ojca Świętego Jana Pawła II. Jest to interaktywna encyklopedia wiedzy o Wielkim Polaku.

Portal podzielony jest na trzy główne panele: Święty Człowiek, Santo! Jestem z wami, Dla dzieci. Część pierwsza Święty Człowiek jest encyklopedią poświęconą Karolowi Wojtyle. Znajdują się tu teksty dotyczące poszczególnych etapów Jego życia, a także treści wybranych dokumentów i wystąpień papieskich. Baza została uzupełniona o bogaty zbiór fotografii i ciekawych wątków z życia Papieża Polaka.

Druga część zatytułowana Santo! Jestem z Wami dotyczy okresu duchowego dziedzictwa Jana Pawła II – Świętego. Użytkownicy znajdą w niej bieżące informacje, projekty dotyczące nauczania Ojca Świętego, świadectwa osób, które powierzyły swój los Janowi Pawłowi II, a także bogaty opis miejsc w Krakowie związanych z Jego Osobą. W portalu znajdą się opisy i fotografie miejsc pamięci o Wielkim Polaku oraz szczegółowa baza informacji o poświęconym Jego Osobie Sanktuarium, które jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II powstaje na Białych Morzach w Krakowie.

Pomysłodawcy nie zapomnieli także o najmłodszych odbiorcach. To właśnie im dedykowana jest interaktywna część portalu opowiadająca o świętym papieżu. Poza ciekawą grafiką i animacją dzieci i ich rodzice znajdą tutaj zredagowane w przystępny dla dzieci sposób informacje dotyczące życia Lolka Wojtyły, późniejszego księdza, biskupa, kardynała i papieża. Na stronie młodsi odbiorcy odnajdą odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące zagadnień duchowych, a także informacje o historii papiestwa i Watykanu. Bogata szata graficzna, barwne rysunki, gry i filmy dla dzieci urozmaicają wędrówkę po kolejnych kartach historii, wywołując ciekawość i umożliwiając łatwe przyswojenie wiedzy.

Fotor01