You are currently viewing Wystawa „Przeżyjmy to jeszcze raz” – Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

Wystawa „Przeżyjmy to jeszcze raz” – Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

Zapraszamy na krakowskie Planty do obejrzenia kolejnej wystawy Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, która prezentowana będzie w dniach od 24 kwietnia do 23 października 2017 roku (od ul. Franciszkańskiej do ul. Poselskiej). Ekspozycja nosi tytuł „Przeżyjmy to jeszcze raz” – Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II od przeszło 30. lat organizowane są Światowe Dni Młodzieży. W dniach 26-31 lipca 2016 roku spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem odbyło się w Krakowie – Stolicy Bożego Miłosierdzia. To z tego miasta w 1978 roku Ksiądz Kardynał Karol Wojtyła wyruszył do Watykanu, zasiadł na Stolicy Piotrowej, by przez ponad 26 lat swojego pontyfikatu współtworzyć świat XX i XXI wieku.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 odbyły się w ważnym dla Polski momencie – w czasie przeżywania Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski. Ich hasłem przewodnim były słowa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt. 5,7).

Spotkania z Ojcem Świętym i towarzyszące im emocje na zawsze pozostaną w pamięci milionów pielgrzymów z całego świata. Młodzi zgromadzeni wokół Piotra Naszych Czasów zabrali ze sobą Iskrę Miłosierdzia, by na ziemi realizować testament Świętego Jana Pawła II – umacniać cywilizację dobra, miłości i pokoju.

Niniejsza, retrospektywna wystawa poprzez wybór fotografii – głównie autorstwa Grzegorza Gałązki i Tadeusza Warczaka – przenosi nas w miejsca bliskie sercu Papieża Polaka i Jego Rodakom, które wpisane były w Wizytę Apostolską Ojca Świętego Franciszka.

Opracowanie tekstu: Dominika Jamrozy
Opracowanie graficzne: Paweł Kulig


 

64 plansz wystawy „Przeżyjmy to jeszcze raz…” wg poniższej specyfikacji:

– 50 szt. plansz wystawienniczych o wymiarach 1438dł.x 958wys. mm o grubości 3 lub 4 mm na płycie Dibond,
– 14 szt. plansz wystawienniczych o wymiarach 708dł.x958wys. mm o grubości 3 lub 4 mm na płycie Dibond

 


 

Fot. D. Jamrozy