Z okazji obchodów Roku Świętego Brata Alberta Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza 19 maja 2017 r. na konferencję „Trudne Piękno. Życie i działalność Adama Chmielowskiego – Św. Brata Alberta. Współczesna kontynuacja misji dobroczynności”, która odbędzie się w Żydowskim Muzeum Galicja przy ul. Dajwór 18 w Krakowie, o godzinie 10.00. Wstęp wolny.
Konferencja dotyczyć będzie życia i działalności Adama Chmielowskiego – Św. Brata Alberta, ale przede wszystkim fokusować się będzie wokół tematyki dobroczynności, bezinteresownej pracy na rzecz innych.
Konferencja skierowana jest głównie do ludzi młodych i jej celem jest zachęcenie młodzieży do podejmowania wolontariatu i angażowania się na rzecz drugiego człowieka. Niemniej jednak będzie to spotkanie otwarte i mogą w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani tematem.
W związku z dużym zainteresowaniem informujemy,
że zamykamy zapisy grup zorganizowanych z powodu braku miejsc!
Zapraszamy osoby indywidualne – wstęp wolny.
Program konferencji
„Trudne Piękno. Życie i działalność Adama Chmielowskiego – Św. Brata Alberta. Współczesna kontynuacja misji dobroczynności”
19 maja 2017 r., godz. 10.00-13.00,
Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18 w Krakowie
Wstęp wolny
I część:
Ks. biskup Grzegorz Ryś – słowo wstępne.
W słowie wstępnym przypomniana zostanie postać Adama Chmielowskiego – Św. Brata Alberta oraz jego związki z Karolem Wojtyłą/Janem Pawłem II.
Siostra Teresa ze Zgromadzenia sióstr Albertynek – Kontynuacja misji Św. Brata Alberta dziś.
II część :
Moderowany panel dyskusyjny
W dyskusji udział wezmą: Anna Dymna, Janina Ochojska, Sylwia Warnecka, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Jan Mela, Tomasz Schimscheiner
Panel dyskusyjny poprowadzi: Alicja Popiel
Panel dyskusyjny z przedstawicielemi Stowarzyszeń i Fundacji działających na rzecz drugiego człowieka. W panelu zostaną podjęte wątki działalności Stowarzyszeń i Fundacji na co dzień, tzw. pracy „od kuchni”. Paneliści opowiedzą o swoich doświadczeniach w pracy z potrzebującymi, motywacji do niesienia pomocy, radościach, problemach, wyzwaniach i nadziejach. Swoim autorytetem i przykładem będą starali się zachęcić młodych ludzi do podejmowania wolontariatu, opowiedzą o korzyściach z tego wynikających, także dla nich samych.