You are currently viewing „Jan Paweł II – Jestem z Wami” – materiały dydaktyczne online cz. 25
19.06.1987 Piazza San Pietro. Udienza generale dopo il ritorno dalla Polonia.

„Jan Paweł II – Jestem z Wami” – materiały dydaktyczne online cz. 25

Zapraszamy do dwudziestej piątej propozycji materiałów dydaktycznych online.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a rok 2020 ogłoszony został rokiem Jana Pawła II. W związku z tym zachęcamy, w tym szczególnym ale i trudnym czasie, do korzystania z zasobów online Instytutu, by przybliżyć uczniom i wszystkim zainteresowanym życie i nauczanie św. Jana Pawła II.

 

Dziś tematem będą pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

 

Rozpoczynamy od krzyżówki

Do pobrania i wydrukowania TUTAJ

krzyzowka pielgrzymki do ojczyzny

Klucz do pobrania i wydrukowania TUTAJ


Pilegrzymkom Ojca Świetego do Polski, a dokładniej do Małopolski, poświęcony jest cały nasz cykl filmów „Jan Paweł II w Małopolsce”

Zachęcamy oczywiście do zobaczenia wszystkich odcinków 🙂

Dziś wspólnie oglądniemy odcinek pokazujący wszystkie spotkania Ojca Świętego z wiernymi pod słynnym Oknem Papieskim przy Franciszkańskiej 3.


 


Zapraszamy na pierwszy odcinek katechez Moviewam, które wygłosi ks. Łukasz Piórkowski. Dzisiejszy temat: „Jak być sobą?”

 


„Jan Paweł II – dzieje narodu”

Jadwiga Śląska (1174? – 1243) Święta

Jadwiga Sląska„Weszła w rodzinę piastowską jako małżonka Henryka zwanego Brodatym (…) Poprzez powołanie małżeńskie i macierzyńskie, Chrystus przygotował ją do innego jeszcze powołania, przez które miała do końca wypełnić wolę Bożą, stając się – przez całkowite i wyłączne oddanie Boskiemu Oblubieńcowi w przyjęciu stylu życia zakonnego – siostrą i matką Chrystusa, stosownie do jego własnych słów: kto wypełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką (Mk 3, 35)”

Jan Paweł II, Homilia podczas Mszy Świętej, Wrocław 21 czerwca 1983

 

„Naród polski, a w szczególności Wrocław i lud dolnośląski, wpatrzony w przedziwną postać świętej Jadwigi, matki Piastów na tej ziemi, wyznaje z wiarą, nadzieją i miłością: „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem będą nasyceni..

Przybyła do nas z obcej ziemi, weszła w piastowską rodzinę i w naszą historię — po to, aby po siedmiu jeszcze wiekach świadczyć o prostych prawdach i podstawowych zasadach, bez których nie ma prawdziwie ludzkiego życia. Bez których nie może żyć i rozwijać się nie tylko człowiek i rodzina — ale także naród!”

Jan Paweł II, Homilia podczas Mszy Świętej, Wrocław 21 czerwca 1983

Oprac. Barbara Munk