You are currently viewing „Jan Paweł II – Jestem z Wami” – materiały dydaktyczne online cz. 30
19.06.1987 Piazza San Pietro. Udienza generale dopo il ritorno dalla Polonia.

„Jan Paweł II – Jestem z Wami” – materiały dydaktyczne online cz. 30

Zapraszamy do trzydziestej propozycji materiałów dydaktycznych online. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a rok 2020 ogłoszony został rokiem Jana Pawła II.

W związku z tym zachęcamy, w tym szczególnym ale i trudnym czasie, do korzystania z zasobów online Instytutu, by przybliżyć uczniom i wszystkim zainteresowanym życie i nauczanie św. Jana Pawła II.

 

Rozpoczynamy od krzyżówki

Do pobrania i wydrukowania TUTAJ

krzyzowka kwiaty

Klucz do pobrania i wydrukowania TUTAJ


Łamigłówka – znajdź 10 szczegółów różniących te dwa obrazki:

 

Barbara

 

Rozwiązanie do pobrania TUTAJ

 


Zapraszamy na szósty odcinek katechez Moviewam, który wygłosi ks. Łukasz Piórkowski. Temat dzisiejszego odcinka: „Świadoma komunikacja”

 


Jan Paweł II – dzieje narodu

Michał Giedroyć (1420?- 1485), Błogosławiony

Michał GiedrojcPatron chorych, pochodził z rodu litewskich książąt wywodzących się od przodków Władysława Jagiełły.

„Michał Giedroyć zmarł w opinii świętości w krakowskim konwencie zakonu św. Augustyna Kanoników Regularnych od Pokuty, w wieku około sześćdziesięciu lat, w roku 1485, pełniąc do końca życia prostą posługę zakrystiana przy kościele św. Marka Ewangelisty. Prostota tej służby urasta do rangi symbolu, jeśli weźmie się pod uwagę jego rodowe pochodzenie z kniaziów litewskich i studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.(…) Przy trumnie w kościele św. Marka w Krakowie i w kościele miejsca jego urodzenia w Giedroyci wierni uczą się od niego miłości Chrystusa i zabiegają o jego pośrednictwo w sprawach z Bogiem i ludźmi.”

Jan Paweł II, List „Bóg jest miłością” do Metropolity Krakowskiego na 500 – lecie śmierci Michała Giedroycia zwanego Błogosławionym, Watykan 25 kwietnia 1985

Oprac. Barbara Munk