You are currently viewing „Jan Paweł II – Jestem z Wami” – materiały dydaktyczne online cz. 38

„Jan Paweł II – Jestem z Wami” – materiały dydaktyczne online cz. 38

Zapraszamy do trzydziestej ósmej propozycji materiałów dydaktycznych online. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a rok 2020 ogłoszony został rokiem Jana Pawła II.

W związku z tym zachęcamy, w tym szczególnym ale i trudnym czasie, do korzystania z zasobów online Instytutu, by przybliżyć uczniom i wszystkim zainteresowanym życie i nauczanie św. Jana Pawła II.

 

Dziś mamy krzyżówki dla młodszych:

Krzyżówka do pobrania i wydrukowania TUTAJ

krzyzowka 17 wrodziniewojtylow

Klucz do pobrania i wydrukowania TUTAJ


 

…oraz dla starszych:

Krzyżówka do pobrania i wydrukowania TUTAJ

krzyzowka 17 wrodziniewojtylow s

Klucz do pobrania i wydrukowania TUTAJ

 


Zapraszamy na czternasty odcinek katechez Moviewam, który wygłosi ks. Łukasz Piórkowski. Temat dzisiejszego odcinka: „Nadzieja”


 

Jan Paweł II – dzieje narodu

Warszawa – królowie elekcyjni

wolna elekcja„Tu, w Warszawie – wtedy było to pod Warszawą, na terenie dzielnicy o nazwie Wola – dokonywano elekcji królów polskich. Poprzez elekcje ujawniała się suwerenna wola społeczeństwa; było to społeczeństwo szlacheckie, bo tylko ono miało czynne prawo wyborcze w ówczesnej Rzeczypospolitej. Tak więc poprzez wieki Wola – miejscowość – była sprawdzianem woli narodu, ludzkiej wolnej woli w akcie wyboru i decyzji o zasadniczym znaczeniu dla dobra wspólnego Rzeczypospolitej trzech narodów”.

Jan Paweł II, Homilia w czasie Mszy św. beatyfikacyjnej ojca Rafała Chylińskiego, Warszawa 9 czerwca 1991

Oprac. Barbara Munk