You are currently viewing Konferencja „Wielki foch – o niedojrzałości kobiet”

Konferencja „Wielki foch – o niedojrzałości kobiet”

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do obejrzenia konferencji Wielki foch – o niedojrzałosci kobiet. Do rozmowy zaproszone zostały trzy wspaniale kobiety: s. Anna Maria Pudełko, Aneta Liberacka, Milena Kindziuk, które podzielą się swoim doświadczeniem kobiecości oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie o co tak naprawdę chodzi z tym fochem kobiet.

Inspiracją do zorganizowania konferencji jest książka S. Anny Marii Pudełko i Anety Liberackiej „Wielki foch. O (nie)dojrzałości kobiet”. We współczesnym świecie mówi się głównie o niedojrzałości mężczyzn, jednak jak Autorki wywiadu pokazują, diagnoza dotyczy nie tylko panów. Godzinna rozmowa będzie dotykała problemów poruszanych w książce, zarówno sfery duchowej, emocjonalnej i fizycznej kobiet. Spróbujemy zdefiniować, kim jest współczesna kobieta? Gdzie leży jej prawdziwe piękno? Co jest jej powołaniem i dlaczego tak często nie potrafi go odnaleźć. Do rozmowy została zaproszona również Pani Milena Kindziuk, Autorka książki o rodzicach św. Papieża Jana Pawła II, którą chciałabym zapytać o to, jaką kobietą była Emilia Wojtyła? Co było dla niej najważniejsze? Jakimi wartościami się kierowała? Czy może być wzorem dla współczesnej Polki? Czego młode kobiety mogą się od niej nauczyć? Jakie były jej zalety? Czy też miała „fochy”?

 

 

Zaproszeni Goście:
s. Anna Maria Pudełko – siostra apostolinka z Instytutu Królowej Apostołów dla Powołań, psychopedagog powołania. Absolwentka Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie i Akademii Ignatianum w Krakowie. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Współpracuje ze Szkołą Formatorek Zakonnych przy Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Prowadzi rekolekcje, wykłady i warsztaty dla osób konsekrowanych, kapłanów i małżonków. Autorka cyklu „Taka jak Ty” dla Stacji 7. Publikuje w Edycji św. Pawła: „Za Tobą do pełni życia. Droga Krzyżowa dla poszukujących” (2019). „Kobieta w pełni szczęśliwa” (2017), „Maryja wie lepiej” (2016), „Różaniec dla dwojga” (2016, współautorka),

Aneta Liberacka – Redaktor naczelny portalu Stacja7.pl, prezes Fundacji Medialnej 7. Z wykształcenia matematyk, doświadczenie zawodowe jako manager zdobywała w takich miejscach jak Comarch, czy HP, prowadząc projekty w Europie, Ameryce Środkowej i krajach arabskich. Mama czwórki dzieci, chętnie zabierająca głos w sprawach: kobiet, dzieci, rodziny, edukacji. Bliska jej sercu jest nauka społeczna Jana Pawła II. Na Stacji 7 od kilku lat prowadzi cykl „Rozmowy z Janem Pawłem II” oraz podejmuje tematy społeczne.

Milena Kindziuk – Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W 2013 uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia na podstawie pracy Wizerunek medialny ks. Jerzego Popiełuszki w polskiej prasie w latach 1980–1984 (promotor – Józef Mandziuk). Wykłada jako adiunktka w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autorka książek, m.in. o ks. Jerzym Popiełuszce – „Świadek prawdy”, o kard. Józefie Glempie – „Ostatni taki Prymas”, o Mariannie Popiełuszko – „Matka Świętego” i o Emilii Wojtyłowej – „Matka Papieża” oraz „Emilia i Karol Wojtyłowie – Rodzice św. Jana Pawła II”.