You are currently viewing Konferencja „Jak budować jedność wśród podziałów?”

Konferencja „Jak budować jedność wśród podziałów?”

W kolejnej konferencji z cyklu „Powołani do Przywództwa” wspólnota Droga Odważnych zaprasza do zmierzenia się z tematem podziałów i poszukiwania jedności – wewnętrznej, w rodzinie, w społeczeństwie, w Kościele czy wśród chrześcijan. Wydarzeniu towarzyszyć będą nocne pielgrzymki do sanktuariów w całej Polsce, a kontynuacją konferencji będzie 10-tygodniowy program formacyjny pogłębiający temat wydarzenia. Instytut Dialogu Miedzykulturowego objął patronat nad wydarzeniem.

„Jak budować jedność wśród podziałów?” – pod takim hasłem 29 maja w ramach całodniowego wydarzenia online będzie można posłuchać m.in. terapeutów Moniki i dkn. Marcina Gajdów, braci Łukasza i Pawła Golców z zespołu Golec uOrkierstra oraz przedstawicielki Instutu – Magdaleny Siemion. Z kolei w panelach dyskusyjnych w studio usłyszymy m.in. Marcina Zielińskiego ze wspólnoty „Głos Pana”.

Chcemy podejść do tematu podziałów i budowania jedności możliwie jak najszerzej. Jako bracia we wspólnocie obserwujemy te podziały na każdym poziomie codziennego funkcjonowania – w braku spójności wewnętrznej, w naszych rodzinach, w bardzo jaskrawo spolaryzowanym społeczeństwie, ale też w Kościele, o którym z bólem możemy dziś powiedzieć, że jest podzielony. Dotkniemy też ekumenizmu, a więc podziałów i poszukiwania jedności wśród chrześcijan – mówi pomysłodawca projektu Mariusz Marcinkowski.

Z kolei jeden z organizatorów i prowadzących wydarzenie Dawid Gacek dodaje: Chcemy rodzin, które wzrastają w jedności, chcemy, by taki był Kościół i takie było nasze społeczeństwo. To będzie się zmieniać, jeśli zaczniemy od siebie i naszych domów. To marzenie jest możliwe do zrealizowania. Gdybyśmy myśleli inaczej, nie organizowalibyśmy takiego wydarzenia.

Jest to już trzecia tego typu konferencja Drogi Odważnych. Ta jednak będzie wyjątkowa. W ciągu dnia uczestnicy wysłuchają konferencji i będą rozmawiać z sobą na łączach, a nocą, w odpowiednio zorganizowanych grupach, ruszą w pielgrzymkę pod hasłem “Stań w wyłomie”. Stań z nami w wyłomie podziałów, różnic, osądów, by być mężczyzną jedności! Wyrusz z nami w nocną pielgrzymkę, by podczas niej doświadczyć wartościowych rozmów, braterstwa, wspólnej modlitwy, wyzwań i zmagań – czytamy na stronie wydarzenia. Każdy z pielgrzymów będzie miał dostęp do materiałów na drogę w specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej. Na koniec każdej trasy przewidziana jest Eucharystia. Patronem honorowym wydarzenia jest bp Romuald Kamiński, pasterz diecezji warszawsko-praskiej.

Zapraszamy po szczegóły i do zapisów na www.powolanidoprzywodztwa.pl