You are currently viewing Oblicza Małopolski – Spacery wirtualne

Oblicza Małopolski – Spacery wirtualne

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wyjątkowej podróży w głąb historii, kultury i dziedzictwa Polski południowej. Chcielibyśmy zachęcić do odwiedzenia wyjątkowych miejsc, które zostały uwiecznione w panoramach 360 stopni. Projekt Oblicza Małopolski skupia się na cennych zabytkach, miejscach kultu i śladach historii. Przedstawiamy różnorodne miejsca o bogatej przeszłości, począwszy od synagog i kościołów o unikalnej architekturze, po kamienie krzyżowe i chaczkar, które stanowią wyjątkowe symbole wielokulturowości i pamięci historycznych wydarzeń.
Projekt pomoże odkryć fascynujące historie, które kształtowały kulturową mozaikę Małopolski na przestrzeni wieków. Wartościowe świątynie, takie jak synagoga w Koszycach czy kościół św. Andrzeja Boboli w Gawłowie, stanowią zarówno ważne miejsca modlitwy, jak i istotne elementy dziedzictwa architektonicznego. Projekt ten przybliża również oryginalne pomniki, takie jak kamienie krzyżowe, które pełniły różne funkcje i były ważnymi elementami krajobrazu Polski. Chaczkar, jako ormiański kamień krzyżowy w Krakowie, jest przykładem hołdu dla wielokulturowości i pamięci ofiar historycznych wydarzeń, co stanowi istotny element historii i kultury naszego kraju. Każde z tych miejsc ma swoją unikalną opowieść i pozostawił trwały ślad w przeszłości tego kraju.
Projekt ma na celu uwrażliwienie na kulturowe i historyczne bogactwo Polski południowej oraz ukazanie, jak różnorodność kulturowa i religijna przyczyniła się do kształtowania tożsamości kraju. Przedstawia bogactwo i różnorodność narodów, kultur i religii, które wpłynęły na rozwój kraju i tworzenie jego tożsamości. Odkrywanie tych miejsc to także szansa na zrozumienie wartości wspólnego dziedzictwa i promowanie dialogu międzykulturowego.

 

http://www.obliczamalopolski.pl/