32 lata temu świat obiegła niezwykła wiadomość. Głową Kościoła katolickiego został Karol Wojtyła – kardynał z Polski.

16 października 1978 roku Kolegium Kardynalskie wybrało kard. Karola Wojtyłę na następcę św. Piotra. Wspomnienie tego dnia jest dla nas okazją do dziękczynienia za Osobę i posługę pasterską Ojca Świętego Jana Pawła II.

W całym kraju odbyły się liczne Msze św. i czuwania podczas których modlono się w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II.

W Krakowie, w kościele św. św. Piotra i Pawła, pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Guzdka, została odprawiona uroczysta Msza św. w tej intencji. Po Eucharystii, pod Oknem Papieskim, odbyło się czuwanie modlitewne dla wiernych, zakończone śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

Z okazji 32. rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Stolicę św. Piotra Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie zrealizował wywiady z najbliższymi współpracownikami Jana Pawła II. Rozmowy przeprowadziła red. Barbara Szumowska.

Emisja filmów odbyła się 16 października na antenie TVP Kraków.

Organizatorami obchodów są: Kuria Metropolitalna w Krakowie, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Newsletter

Zapisz się
do góry