W dniach 29 – 30 marca 2017 roku w Warszawie i Krakowie odbyło się V Forum Inicjatyw Poświęconych Janowi Pawłowi II zorganizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. 

Od mszy św. w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie rozpoczęło się dwudniowe Forum Inicjatyw Poświęconych Janowi Pawłowi II. Jego uczestnicy to osoby zaangażowane w różnorodne dzieła inspirowane myślą i nauczaniem Jana Pawła II kulturalne, naukowe, społeczne i religijne. Po mszy św. uczestnicy udali się do Centralnej Biblioteki Rolniczej, gdzie brali udział w wykładach, pracach zespołowych, podczas których mogli wymienić się wzajemnie doświadczeniami oraz debacie na temat etosu. Wieczorem grupa udała się autokarem do Krakowa na drugi dzień Forum.

Drugiego dnia, uczesnicy Forum wzięli udział w spotkaniu dyskusyjnym „Budowanie etosu Jana Pawła II jako wspólna odpowiedzialność za dziedzictwo Ojca Świętego”. Po zakończonych zajęciach członkowie organizacji papieskich udali się wpólnie do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie w obecności i pod patronatem kardynała Stanisława Dziwisza wystosowali apel do władz państwowych i samorządowych, w którym proszą o aktywne włączenie się w przygotowania do obchodów przypadającej w 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

 

Fot. Katarzyna Twardosz

Newsletter

Zapisz się
do góry