27 listopada 2015 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się konferencja z okazji 50. rocznicy przekazania listu polskich biskupów do niemieckich, poprzedzającego milenijne obchody chrześcijaństwa w Polsce.

Człowiek Wspólnota Odpowiedzialność - pod takim hasłem będą przebiegać piątkowe obchody okrągłej rocznicy orędzia biskupów polskich do niemieckich. Z listu biskupów z dnia 18 listopada 1965 roku czytamy:

"W tym jak najbardziej chrześcijańskim ale i bardzo ludzkim duchu wyciągamy do Was, siedzących tu na ławach kończącego się soboru, nasze ręce oraz udzielamy wybaczenia i prosimy o nie. A jeśli Wy - biskupi niemieccy i Ojcowie Soboru po bratersku wyciągnięte ręce ujmiecie, to wtedy dopiero będziemy mogli ze spokojnym sumieniem obchodzić nasze Millennium w sposób całkowicie chrześcijański".

O godzinie 10.00 w auli Sanktuarium Bożego Miłosierdzia słowo wstępne wygłosi ks. Paweł Stypa z Fundacji Studium Culturea Ecclesiae. W programie przewidziano także prezentację filmu i wystawę zdjęć. Organizatorem konferencji jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i Fundacja Studium Culturea Ecclesiae.

konf50oredzie

 


 Newsletter

Zapisz się
do góry