10 grudnia 2015 roku w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów młodszych klas szkoły podstawowej pt. "Kartka świąteczna do Papieża Franciszka". Spośród prac nadesłanych z całej Polski (oraz z zagranicy) jury wyłoniło prace zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia.

Otrzymalismy ponad 3000 przepięknych kartek, w związku z czym jury postanowiło przyznać po trzy pierwsze, trzy drugie i trzy trzecie miejsca z każdej kategorii wiekowej oraz przyznać wyróżnienia.

Autorzy prac nagrodzonych otrzymają od Instytutu drobne nagrody rzeczowe.

Do Watykanu zostaną wysłane wszystkie kartki, które zajęły pierwsze miejsce w swoich kategoriach - czyli aż 9 prac!

Z wyróżnionych prac zostanie utworzona w instytucie wystawa - do zobaczenia której serdecznie zapraszamy!

 

Lista laureatów

Kategoria wiekowa: przedszkolaki

I miejsce

- Hanna Obuszko, Miejskie Przedszkole, Bochnia
- Pola Pater, SP, Bębło
- Roman Ziętek, SP, Woźniki

II miejsce

- Anna Duniec, SP nr 1, Miechów
- Adrian Kwarciak, SP, Woźniki
- Adam Stelmasiak, Publiczne Przedszkole, Wróblew

III miejsce

- Michał Czuchaj, ZS, Wola Uhruska
- Natalia Nanaszko, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, Kalisz Pomorski
- Martyna Gigoń, ZSP, Baczyn

Wyróżnienia:

1. Gabriel Gawryszczak, SP nr 2 Oddział Przedszkolny, Konstantynów Łódzki
2. Urszula Ramolla, Niepubliczne Przedszkole SPSK, Opole
3. Lidia Nowak, Przedszkole nr 5, Wołomin
4. Julia Karaś, Niepubliczne Przedszkole, Świdnik
5. Wiktoria Suchomska, Przedszkole nr 1 Tuchola
6. Sebastian Obrzut, Przedszkole Samorządowe”Wesołe Krasnale”, Moszczenica
7. Mateusz Biela, ZSP, Palcza
8. Lena Chojna, SP, Woźniki
9. Tymoteusz Baran, SP Inowłódź
10. Mateusz Wilga, Publiczne Przedszkole, Zborowice
11. Aleksandra Garstka, Przedszkole Samorządowe, Pacyna
12. Konrad Szot, Publiczne Przedszkole w Zborowicach

 

 

 

Kategoria wiekowa: klasy I – III

I miejsce:

- Natalia Mleczko, SP im. św. Mikołaja w Bytomsku
- Aleksandra Dorawa, ZS w Solcu Kujawskim
- Filip Pączek, ZS w Zawoi Centrum

II miejsce:

- Klaudia Klimek, SP nr 2 w Świerklanach
- Katarzyna Boniecka, ZS w Solcu Kujawskim
- Przemysław Kudzia, ZS w Zawoi Centrum

III miejsce:

- Hanna Chmielewska, SP w Kamiennej
- Franciszek Zgórecki, SP nr 87, Poznań
- Ida Tereszkiewicz, ZSP w Zaborowie

Wyróżnienia:

1. Jakub Gilowski Zespół Szkół w Woli Uhruskiej
2. Zuzanna Serokin SP nr 1 Wysokiem Mazowieckiem
3. Szymon Maciuszko SP nr 1 Wysokiem Mazowieckiem
4. Natalia Kos Katolicka SP im św. Jadwigi w Krakowie
5. Marta Murawska SP nr 1 Wysokie Mazowieckie
6. Jakub Mrzygłód SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w Krakowie
7. Natalia Dziedzic SP w Bytomsku
8. Mateusz Kulesza SP nr 1 Wysokiem Mazowieckiem
9. Katarzyna Grzechnik SP w Tomaszowie Lubelskim
10. Marcel Sopata SP nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
11. Katarzyna Dudkiewicz SP w Zaborowie
12. Oliwier Ptaszek SP w Żegocinie
13. Katarzyna Bolimowska SP nr 7 w Łodzi
14. Zosia Kudra Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi
15. Anna Mądro SP w Pustyni
16. Faustyna Rysiewicz SP w Zasowie
17. Amelka Wilk SP nr 2 w Gorzycach
18. Szymon Wdowiarz Katolicka SP im św. Jadwigi w Krakowie
19. Julian Augustyn SP nr 87 w Poznaniu
20. Amelia Boroń Katolicka SP im św. Jadwigi w Krakowie
21. Maria Dołęgowska SP nr 7 w Łodzi
22. Zuzanna Rutkowska SP 3 w Lęborku
23. Julia Szczepka Katolicka SP im św. Jadwigi w Krakowie
24. Karolina Kozioł SP nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim
25. Amelia Lipczyńska SP nr 7 w Łodzi
26. Antonina Szofer SP w Lusowie
27. Kacper Joniak SP Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich nr 1 w Starem Bystrem
28. Aleksandra Małyszek SP nr 7 w Bochni
29. Aleksandra Bednorz SP nr 4 w Radlinie
30. Ignacy Leśkiewicz SP nr 4 w Sieradzu
31. Izabela Bochenek Sułkowicki Ośrodek Kultury w Sułkowicach
32. Julia Baran ZSG nr 1 w Piotrkowie Trybulanskim
33. Maria Trojan SP w Rajbrocie
34. Hanna Kwiatkowska SP nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
35. Kacper Burtan SP w Lubniu
36. Izabela Skimina w Łapanowie
37. Anna Liszka SP nr 6 Myślenicach – Chełmie
38. Michalina Gwiździk SP nr 87 w Poznaniu
39. Aleksandra Stec SP w Bolechowicach
40. Adam Gawiński SP nr 87 w Poznaniu
41. Kinga Warzecha SP w Lubniu
42. Hanna Adamczyk SP nr 8 w Krakowie
43. Krzysztof Pulchny SP nr 50 w Krakowie
44. Borys Adamek SP 50 w Krakowie
45. Kamil Leśniewski Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
46. Karolina Kopka SP nr 3 w Pabianicach
47. Julia Młynarczyk SP nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim
48. Hanna Janus SP w Bolechowicach
49. Sergio Sangare Myszkowski SP w Woli Ocieckiej
50. Paweł Bielański SP w Woli Ocieckiej
51. Karol Szkop SP nr 6 w Żyrardowie
52. Hanna Hurka Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
53. Dobrosław Dylewski SP nr 87 w Poznaniu
54. Zofia Strzelec SP 2 w Myślenicach
55. Szymon Buszko ZSS w Siemiatyczach
56. Kasia Porzezińska SP w Wysokiem Mazowieckiem
57. Roksana Siedlecka SP nr 3 w Białej Podlaskiej
58. Karolina Kreft SP nr 38 w Gdańsku
59. Michał Kopeć SP w Kopciach
60. Zuzanna Kozak SP w Kopciach
61. Aleksandra Sieńkowska SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem
62. Oliwier Szkudlarek SP w Konstantynów Łódzki
63. Igor Cuper SP nr 7 w Łodzi
64. Marta Morawiec SP w Nochowie
65. Vanessa GandolfoKr SP w Kopciach
66. Oliwia Pokorzyńska SP nr 87 w Poznaniu
67. Hanna Izydorek SP w Błażowej
68. Aleksandra Kunaszyk SP w Drelowie
69. Klaudia Malawska SP w Błażowej
70. Ida Bulka SP nr 50 w Krakowie
71. Małgorzata Tychanowicz SP w Trzcianie
72. Filip Jamorski SP w Czostkowie
73. Weronika Motyka SP w Myślenicach
74. Amelia Szatkowska SP nr 3 Chełmży
75. Sandra Rudnicka ZS w Stojadłach
76. Przemysław Wierzbicki, SP w Bolechowicach

 

Kategoria wiekowa: klasy IV – VI:

I miejsce:

- Mikołaj Michałek, SP nr 319, Warszawa
- Julia Jakubowska, SP nr 1, Nowy Dwór Mazowieckie
- Szymon Kałużny, ZS, Wola Uhruska

II miejsce:

- Natalia Jankowicz, Sułkowicki Ośrodek Kultury, Sułkowice
- Zofia Krzyżak, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Kraków
- Aleksandra Burda, ZPO, Krzywaczka

III miejsce:

- Oliwia Siczek, SP, Rzeszotarach
- Natalia Konieczna, SP, Lipno
- Kamil Zając, SP nr 1, Solec Kujawski


Wyróżnienia:

1. Zuzanna Olejniczak, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szerzawach k/Mogilna
2. Kacper Saja, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szerzawach k/Mogilna
3. Rozalia Furdal, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szerzawach k/Mogilna
4. Klaudiusz Furdal, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szerzawach k/Mogilna
5. Łukasz Barański, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szerzawach k/Mogilna
6. Edyta Słowiak, SP nr 2, Myślenice
7. Aleksandra Świerczyńska, ZPO, Krzywaczka
8. Jakub Stankiewicz, ZPO, Krzywaczka
9. Amelia Durała, SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 162, Kraków
10. Zofia Marszał, SP Lusowo
11. Weronika Skorupa, SP nr 2, Kraków
12. Ewelina Misiura, SP nr 137, Kraków
13. Aleksandra Leszczak, SP nr 2, Kraków
14. Bartosz Lauer, SP, Jenin
15. Maria Donimirska, SP nr 29, Kraków
16. Weronika Słowik, SP nr 137, Kraków
17. Maciej Łempicki, ZSS, Siemiatycze
18. Kacper Kiełbasa, ZSP, Zborowice
19. Daria Ciura, SP nr 3, Chmielnik
20. Magdalena Rybus, SP, Miszewo
21. Julita Pleban, ZSP, Zasów
22. Wiktoria Saakjan, SP nr 2, Kraków
23. Hubert Piórkowski, ZS, Bielsk Podlaski
24. Kornelia Lehman, ZSP, Zbąszyń
25. Jan Zardzewiały, SP nr 6, Kwidzyń
26. Oliwia Ferfecka, PSP, Wola Ociecka
27. Wiktoria Biegun, SP nr 189, Łódź
28. Maja Góralewska, ZSP nr 3, Żyrardów
29. Mateusz Mikulski, ZS, Wola Uhruska
30. Oliwia Juszczak, ZPO, Siepraw
31. Nikola Pikul, ISP nr 12, Jasło
32. Weronika Musiałek, ZSS, Rafałówka
33. Inga Kurzawa, SP nr 189, Łódź
34. Zuzanna Batorska, ZS, Tyrawa Wołoska
35. Piotr Lipiński, ZSP nr 3, Żyrardów
36. Gabriela Litewka, SP nr 122, Kraków
37. Julita Waligóra, PSP, Żegocina
38. Oliwia Wieczorek, ZPO, Węglówka
39. Dawid Ogorzałek, SP w Trzcianie, Czernin
40. Martyna Śmiałkowska, SP nr 7, Łódź
41. Kacper Marczuk, ZS, Wola Uhruska
42. Maja Ber, ZSS, Rafałówka
43. Patryk Kowolewicz, ZS Wola Uhruska
44. Laura Bujnowicz, SP nr 5, Konstantynów Łódzki
45. Maria Kolar, SP nr 1 Rydułtowy
46. Patrycja Szematowicz, SP, Szumsku, Litwa
47. Paulina Sobuta, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, Jedwabne
48. Jakub Dubiel, Sp nr 6, Chrzanów
49. Maja Brudkiewicz, SP, Bolechowice
50. Maria Maj, SP nr 6, Kwidzyń
51. Maja Ziółkowska, ZSP, Urle
52. Marcelina Wójś, ZS w Siedlcach
53. Natalia Cygan, ZSP, Jedlicze

 

 

GRATULUJEMY! Nagrody wyslemy pocztą po świętach!


Skład komisji oceniającej:
Przewodnicząca komisji - Agata Szuta
Sekretarz komisji - Katarzyna Twardosz
Członkowie komisji: Magdalena Siemion, Agnieszka Droździk, Barbara Munk

 

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć na naszym profilu na portalu Facebook

Protokół konkursu Kartka do Papieża Franciszka (pdf)

Newsletter

Zapisz się
do góry