Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie.

Jan Paweł II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczyna realizację projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”. Tym przedsięwzięciem wpisujemy się w wydarzenia organizowane w Polsce w ramach obchodzonego aktualnie Roku Świętego Brata Alberta.

Pierwsze zaplanowane w ramach tego projektu wydarzenie odbędzie się już 12 czerwca 2017 roku o godz. 11.00 w Kinie Kijów.Centrum, al. Krasińskiego 34 w Krakowie.

Projekcję filmu „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu Karola Wojtyły w reżyserii Krzysztofa Zanussiego poprzedzi spotkanie ze wspaniałymi Gośćmi -  z Reżyserem obrazu oraz Aktorami: Grażyną Szapołowską, Andrzejem Deskurem i Andrzejem Rogiem

 

Program:

godz.11.00 – spotkanie z zaproszonymi Gośćmi  

godz. 12.00 – emisja filmu

 

Wstęp wolny! Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie! Ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenie adresowane do odbiorcy powyżej 15 roku życia.

Uwaga! Podczas spotkania i projekcji obecny będzie tłumacz języka migowego – zapraszamy również
młodzież i osoby niesłyszące oraz niedosłyszące!

Zapraszamy grupy zorganizowane: 

Wymagana Karta zgłoszenia do pobrania tutaj
Wypełniony formularz prosimy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub faksem na nr tel. (12) 619 87 87 najpóźniej do dnia 7 czerwca 2017 r.

 

Zgłoszenia/rezerwacje indywidualne przyjmuje p. Paulina Pracuch (Kino Kijów.Centrum) : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: 503 021 901

Spotkanie będzie rejestrowane (audio, video, foto) do celów statutowych IDMJP2.

 


 .... o zaproszonych Gościach:

KRZYSZTOF ZANUSSI - reżyser, producent, scenarzysta. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim (1955-59) i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim (1959-62). Autor znanych na całym świecie filmów: „Struktura kryształu” (1968), „Iluminacja” (1973), „Barwy ochronne” (1976), „Constans” (1980), „Rok spokojnego słońca” (1984), „Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest” (1988), „Cwał” (1996), „Persona non grata” (2004), „Rewizyta” (2009), „Obce ciało” (2014); nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno, Moskwie, Chicago, Montrealu, Berlinie, Tokio.
Krzysztof Zanussi reżyseruje także spektakle teatralne, wystawiane na całym świecie oraz jest autorem kilku książek. Członek Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej, doktor Honoris Causa wielu renomowanych uczelni, prowadzi wykłady dla studentów w wielu krajach. Od 1979 roku pełni funkcję dyrektora Studia Filmowego TOR. Producent filmów m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland i wielu innych.

GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA - polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna; przez wiele sezonów występowała na deskach Teatru Narodowego w Warszawie, kreując szereg znakomitych ról. Aktorka współpracowała z wybitnymi polskimi reżyserami, m.in. z K. Kieślowskim - filmy „Bez końca” i „Krótki film o miłości” (kinowa wersja „Dekalogu VI”). Za rolę Magdy w „Krótkim filmie o miłości” otrzymała nagrodę „Srebrnego Hugo” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago oraz nagrodę za najlepszą rolę kobiecą na 13. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zagrała u A. Wajdy w ekranizacji „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, a Jej Telimena została nagrodzona Orłem - Polską Nagrodą Filmową za najlepszą rolę kobiecą 2000 r. Wystąpiła również w filmach S. Chęcińskiego („Wielki Szu”), L. Wosiewicza („Kroniki domowe”), F. Bajona („Magnat), J. Hoffmana „(„Piękna nieznajoma”, „1920. Bitwa warszawska”), J. Kidawy-Błońskiego („Różyczka”) i wielu innych. Aktorka – obok ról w Teatrze Telewizji i serialach - ma w swoim dorobku także kreacje w filmach zagranicznych, m.in. węgierskich, włoskich i niemieckich (np. G. Battiato „Karol. Człowiek, który został papieżem”). G. Szapołowska jest autorką książek („Pocałunki”, „Ścigając pamięć”, „Poza mną”). W minionym roku wspólnie z Wł. Kiniorskim wydała płytę pt. „Kochaj mnie”. Artystka odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2003) oraz Złotym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” (2005). W filmie Krzysztofa Zanussiego zagrała Helenę Modrzejewską (Panią Helenę).

ANDRZEJ DESKUR - polski aktor teatralny i filmowy. Absolwent krakowskiej PWST, w latach 1995 – 2006 występował w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie w Krakowie. Od przeszło 10 lat występuje na deskach teatralnych Warszawy, Krakowa i Śląska, m.in. współpracował z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, występuje w spektaklach Krakowskiego Teatru Scena STU, grał w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, w Warszawie występuje w: Teatrze Polonia, Teatrze Na Woli im. T. Łomnickiego, Teatrze Bajka, Teatrze Capitol. Występował również na scenie francuskiej (Teatr de la Colline).
Aktor zagrał w wielu filmach fabularnych, m.in. w „Marszałku Piłsudskim” w reż. A. Trzosa -Rastawieckiego, w filmie „Karol. Człowiek, który został papieżem” w reż. G. Battiato (ksiądz Stanisław), „Generał Nil” w reż. R. Bugajskiego (prokurator), „Ziarno prawdy” w reż. B. Lankosza oraz w serialach telewizyjnych, m.in. „Belle Epoque”, „Artyści”, „Bodo”, „Ojciec Mateusz”, „Strażacy”, „Na wspólnej”, Prokuratorze” i in.
Pedagog w warszawskiej szkole aktorskiej Doroty Zięciowskiej. Artysta w swoim dorobku ma również role kreowane w Teatrze Telewizji ( m.in. w „Marii Stuard” F. Schillera w reż. R. Glińskiego czy w „Legendzie o świętym Krzysztofie” w rez. Krzysztofa Zaleskiego), w Teatrze Polskiego Radia oraz role dubbingowe. W filmie Krzysztofa Zanussiego zagrał młodego Adama Chmielowskiego (Świętego Brata Alberta).

ANDRZEJ RÓG – aktor, autor, reżyser i wokalista, od wielu lat związany z Teatrem STU w Krakowie, gdzie zagrał szereg ról w spektaklach reżyserowanych przez Krzysztofa Jasińskiego, m.in. Dr. Grüna w „Wariacie i zakonnicy” S. I. Witkiewicza, Vladimira w „Czekając na Godota” S. Becketta, Rejenta Milczka w „Zemście” A. Fredry, Tichona w „Biesach” F. Dostojewskiego. Aktor współpracował również z Teatrami: Ludowym w Krakowie oraz Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego. Zagrał w spektaklach Teatru Telewizji, filmach fabularnych m.in. w reż. I. Cywińskiej, L. Wosiewicza, J. Bogajewicza oraz w serialach, m.in. „Majka”, „Boża podszewka II”. Twórca spektakli znanych publiczności Krakowa i Tarnowa; artysta krakowskiego Kabaretu „Loch Camelot”. Pomysłodawca i reżyser widowiska muzycznego „Krakus” na podstawie dramatu C.K. Norwida i wierszy Karola Wojtyły. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Prawy Brzeg. W filmie „Brat naszego Boga” zagrał Żebraka.

Prowadzenie spotkania: Dominika Jamrozy – teatrolog, koordynator Sceny Papieskiej IDMJP2


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna”.

Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Współorganizator Wydarzenia: Kino Kijów.Centrum

Patroni medialni:

- Tygodnik Gość Niedzielny
- Radio Plus
- Portal Franciszkańska 3

 

 plakat projekcja spotkanie

 

W ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” zaplanowanych jest szereg wydarzeń (m.in. spotkanie w Kinie Kijów. Centrum, wystawa, koncerty, spacery z przewodnikiem, projekcje filmów, spektakl i wiele innych), które odbywać się będą - od czerwca do listopada 2017 roku - w Krakowie oraz m.in. w Oświęcimiu, Chrzanowie, Myślenicach, w Lubniu. 

Więcej szczegółów wkrótce na naszej stronie.

 

Newsletter

Zapisz się
do góry