Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

Jan Paweł II ze względu na swoją działalność na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego nazywany był „budowniczym mostów”. Tytuł proponowanych obecnie warsztatów - wpisanych w Scenę Papieską IDMJP2 - nawiązuje do tego określania, odkrywając inne jeszcze postawy i życiowe wybory Papieża-Polaka. Był Człowiekiem Wielkiego Ducha, o wysokiej kulturze osobistej, nieustannie pracującym nad sobą, rozwijającym własne talenty. Zawsze budował pozytywne relacje z drugim człowiekiem. W dobie kryzysu dialogu i powierzchowności kontaktów międzyludzkich uzasadnione jest naśladowanie tych właśnie postaw Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

 

Okres młodości jest czasem szczególnie intensywnego odkrywania ludzkiego ja - i związanych z nim właściwości oraz uzdolnień. Stopniowo i sukcesywnie odsłania się przed wewnętrznym widzeniem rozwijającej się osobowości młodzieńczej lub dziewczęcej owa specyficzna, poniekąd jedyna i niepowtarzalna - potencjalność konkretnego człowieczeństwa,
w którą wpisany jest cały projekt przyszłego życia.

Jan Paweł II

 

W program warsztatów wpisany jest m.in. mini-wykład poświęcony teatralnej biografii Papieża, Jego aktorskim doświadczeniom z lat młodości, z których później czerpał podczas swojego pontyfikatu, a także spotkaniom Jana Pawła II z ludźmi świata kultury, sztuki, nauki; praca w grupach (uczestnicy przygotują mini-scenki, w których przedstawią pozytywne i negatywne sposoby zachowania i komunikowania się); wspólne omówienie zasad dotyczących wystąpienia publicznego, autoprezentacji oraz reguł savoir-vivre'u; rozwiązywanie krzyżówek.

Zajęcia adresowane do młodzieży: w wieku od 13 do 19 lat wraz z wychowawcami, nauczycielami języka polskiego, katechetami

Liczba uczestników: do 20 osób, grupy szkolne (zorganizowane)

Czas trwania: 90 min.

Kalendarz zajęć: październik 2018-czerwiec 2019, terminy ustalane indywidualnie, wymagana rezerwacja

Miejsce: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 30

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Dominika Jamrozy, tel. (12) 619 87 87 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczestnictwo w warsztatach jest BEZPŁATNE!

 

 

Newsletter

Zapisz się
do góry