7 września 2018 roku Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprosił na wydarzenia związane z realizacją projektu „Szlak Maryjny (Światło ze Wschodu)”. W tym dniu na terenie parafii p. w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie odbyła się wielkoformatowa projekcja multimedialna prezentowana na elewacji kościoła.

Było to trójwymiarowe, atrakcyjne wizualnie widowisko, łączące światło, obraz i dźwięk. Prezentacja nawiązywała do wydarzeń związanych z wędrówką Cudownego Obrazu Matki Bożej Inwałdzkiej oraz do rozwijającego się kultu. Licznie zgromadzeni widzowie mogli zobaczyć między innymi historię przekazania obrazu kościołowi przez nawróconego przywódcę bandy zbójców grasujących na tym terenie.

Projekcji towarzyszył koncert zespołów folklorystycznych i folkowych. Wystąpiły zespoły Rzoz, Bukowianie z Bukowiny Tatrzańskiej oraz InoRos. Zebranych powitał Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów. Spotkanie prowadził Bartłomiej Koszarek.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska-Słowacja 2014 -2020, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Fot. IDMJP2

 

logotpypy interreg

Newsletter

Zapisz się
do góry