8 września 2018 roku Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprosił na wydarzenia związane z realizacją projektu Szlak Maryjny („Światło ze Wschodu“). W tym dniu na Rynku w Myślenicach odbyła się wielkoformatowa projekcja multimedialna prezentowana na elewacji Kamienicy Obońskich.

Było to trójwymiarowe, atrakcyjne wizualnie widowisko, łączące światło, obraz i dźwięk. Prezentacja nawiązywała do wydarzeń związanych z wędrówką Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej przez Europę oraz do rozwijającego się kultu. Widzowie mogli zobaczyć m. in. postaci papieża Sykstusa V, papieża Jana Pawła II oraz hrabiego Koniecpolskiego, a także przenieść się na chwilę do urokliwej Wenecji. Pokazane zostało także wydarzenie z okresu I wojny światowej, które – dzięki interwencji Matki Boskiej Myślenickiej – nazwane zostało Cudem nad Rabą. 

Projekcji towarzyszył koncert zespołów folklorystycznych i folkowych. Wystąpiły zespoły Rzoz, Bukowianie z Bukowiny Tatrzańskiej oraz InoRos. Zebranych powitała Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice. Spotkanie prowadził Bartłomiej Koszarek.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska-Słowacja 2014 -2020, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Fot. IDMJP2

 

logotpypy interreg

Newsletter

Zapisz się
do góry