Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

W sobotę, 27 października 2018 r, w Białej Sali przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbyły się przesłuchania 22 Uczestników Małopolskiego Konkursu Pieśni Religijnej im. św. Jana Pawła II w Krakowie. Na zakończenie Laureaci Konkursu wzięli udział w Koncercie finałowym, który odbył się następnego dnia w niedzielę 28.10.2018r. w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.

 

Zmaganiom Uczestników przysłuchiwało się jury w składzie. 

• prof. dr hab. Wiesław Delimat – przewodniczący Jury, Wiceprzewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Krakowie, Dyrektor Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej I i II st. im. kard. F. Macharskiego w Krakowie
• dr. O. Dawid Kusz – członek Jury, wykładowca w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie oraz członek Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Liturgicznej.
• ks. Prałat Jan Kabziński – członek Jury, Prezes Centrum Jana Pawła II - Nie lękajcie się! im. Jana Pawła II w Krakowie
• Magdalena Siemion – sekretarz Jury, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Rywalizacja odbywała się w III kategoriach:
zespół wokalny, zespół wokalno – instrumentalny, solista.

Jury przyznało 2 wyróżnienia oraz wyłoniło 9 laureatów w poszczególnych kategoriach.

W kategorii Zespół wokalno – instrumentalny
I miejsce - zespół żeński „Ziarenko” z Podstolic,
II miejsce - duet Due Cuori z Andrychowa
III miejsce - Schola „Bogu Miłe” z Bańskiej Niżnej.

W kategorii zespół wokalny
I miejsce - Zespół z Przedszkola nr 8 w Tarnowie 
II miejsce - Kolorowe Nutki Maryi z Krakowa
III miejsce - Duet Sisters z Tarnowa

W kategorii solista:
I miejsce - Michał Niemiec z Krakowa
II miejsce - Katarzyna Rąpała z Tarnowa
III miejsce - Bartłomiej Filipski z Dąbrowy Tarnowskiej

Jury postanowiło nie przyznawać Nagordy Grand Prix.

Nagrody finansowe oraz rzeczowe ufundowało Centrum im. Jana Pawła II – Nie lękajcie! oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Przekazujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom i ich opiekunom podziękowania za udział w Konkursie, zaangażowanie, a przede wszystkim za krzewienie poprzez muzykę wartości głoszonych przez Jana Pawła II oraz utrwalenie pamięci o naszym Wielkim Rodaku.

Fot. M. Policha / IDMJP2

Newsletter

Zapisz się
do góry