Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

Zapraszamy do trzydziestej propozycji materiałów dydaktycznych online. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a rok 2020 ogłoszony został rokiem Jana Pawła II.

W związku z tym zachęcamy, w tym szczególnym ale i trudnym czasie, do korzystania z zasobów online Instytutu, by przybliżyć uczniom i wszystkim zainteresowanym życie i nauczanie św. Jana Pawła II.

 

Rozpoczynamy od krzyżówki

Do pobrania i wydrukowania TUTAJ

krzyzowka kwiaty

Klucz do pobrania i wydrukowania TUTAJ


Łamigłówka - znajdź 10 szczegółów różniących te dwa obrazki:

 

Barbara

 

Rozwiązanie do pobrania TUTAJ

 


Zapraszamy na szósty odcinek katechez Moviewam, który wygłosi ks. Łukasz Piórkowski. Temat dzisiejszego odcinka: "Świadoma komunikacja"

 


Jan Paweł II - dzieje narodu

Michał Giedroyć (1420?- 1485), Błogosławiony

Michał GiedrojcPatron chorych, pochodził z rodu litewskich książąt wywodzących się od przodków Władysława Jagiełły.

"Michał Giedroyć zmarł w opinii świętości w krakowskim konwencie zakonu św. Augustyna Kanoników Regularnych od Pokuty, w wieku około sześćdziesięciu lat, w roku 1485, pełniąc do końca życia prostą posługę zakrystiana przy kościele św. Marka Ewangelisty. Prostota tej służby urasta do rangi symbolu, jeśli weźmie się pod uwagę jego rodowe pochodzenie z kniaziów litewskich i studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.(…) Przy trumnie w kościele św. Marka w Krakowie i w kościele miejsca jego urodzenia w Giedroyci wierni uczą się od niego miłości Chrystusa i zabiegają o jego pośrednictwo w sprawach z Bogiem i ludźmi."

Jan Paweł II, List „Bóg jest miłością” do Metropolity Krakowskiego na 500 – lecie śmierci Michała Giedroycia zwanego Błogosławionym, Watykan 25 kwietnia 1985

Oprac. Barbara Munk

 

Newsletter

Zapisz się
do góry