Miłość mi wszystko wyjaśnia, Miłość wszystko rozwiązała, dlatego uwielbiam tą Miłość, gdziekolwiek by przebywała...

Karol Wojtyła

20 kwietnia 2017 roku w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został rozstrzygnięty konkurs dziennikarski dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych pt. „Moja mała Ojczyzna – przeprowadź wywiad z dziadkiem”. Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski jury wyłoniło prace zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia.

Na konkurs nadesłanych zostało 188 prac. W czterech kategoriach nagrodzono 14 oraz wyróżniono 37 wywiadów.

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają od Instytutu nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody oraz dyplomy zostaną przesłane pocztą.

 


Lista laureatów

 

 

Wywiad w formie pisanej

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa

I miejsce
- Trojanowski Bartosz – Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy
II miejsce
- Grela Kacper – Zespół Szkół w Woli Uhruskiej
III miejsce
- Horbatowska Maja – Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie
- Łuczyńska Aleksandra – Szkoła Podstawowa w Drużbicach
- Skomro Ewa - Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie

Wyróżnienia:
- Argasińska Agnieszka – Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie
- Bartosik Jakub - Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Sarnowie
- Biszczad Krzysztof – Szkoła Podstawowa w Lublinie
- Bodzoń Stanisław - Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie
- Borowiecki Dominik – Szkoła Podstawowa nr 29 w Dąbrowie Górniczej
- Brejniak Julia – Szkoła Podstawowa nr 150 w Warszawie
- Dec Pola - Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębnie
- Dominik Stanisław – Szkoła Podstawowa w Węgrowie
- Fernandes Amber – Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębnie
- Hebda Radosław – Szkoła Podstawowa w Biesiadkach
- Kaczmarczyk Kamila – Szkoła Podstawowa w Michałowicach
- Kowieski Eryk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej
- Kułacz Karolina - Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie
- Lutosławska Amelia – Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym
- Łubkowska Hanna - Zespół Szkół w Woli Uhruskiej
- Madycka Kornelia – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu
- Mierzejewska Martyna – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach
- Piotrowski Jakub - Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy
- Płonka Mateusz - Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Sarnowie
- Podlaska Dobrosława – Szkoła Podstawowa w Choceniu
- Powierza Sandra – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie
- Rąpała Maria - Szkoła Podstawowa w Biesiadkach
- Skrzypczuk Bartosz - Zespół Szkół w Woli Uhruskiej
- Sobczyk Dominik – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Sarnowie
- Stefaniuk Julia - Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie
- Szycko Oliwia – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku
- Śnieżek Szymon – Szkoła Podstawowa w Orzechówce
- Święch Paweł – Szkoła Podstawowa w Gnojniku
- Wilmowska Roksana - Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Sarnowie
- Wyra Jan - Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Sarnowie
- Zdrojewska Olga - Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie
- Żegleń Martyna – Szkoła Podstawowa w Nochowie

Wyróżnienie – Gajda Natalia – prosimy o kontakt na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (brak karty)

 

Kategoria: Gimnazjum

I miejsce
- Howard Katarzyna – Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Żorach
II miejsce
- Zarycka Julia – Katolickie Gimnazjum Integracyjne w Czerwiennem
III miejsce
- Styczeń Marianna – Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Krakowie

Wyróżnienie:
- Owsianko Klaudia – Gimnazjum w Gwizdałach


Kategoria: Szkoła Ponadgimnazjalna

I miejsce
- Michalska Monika – Zespół Szkół w Iławie

II miejsce
- Szymczak Katarzyna – Zespół Szkół w Iławie

III miejsce
- Junkier Małgorzata – Zespół Szkół w Iławie

Wyróżnienia:
- Jusiak Norbert – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie
- Wilbrandt Bartłomiej – Zespół Szkół w Iławie
- Wyrzykowska Patrycja – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie

 

Wywiad w formie nagrania

I miejsce
- Ubik Andrzej – Szkoła Podstawowa nr 41 w Krakowie
II miejsce
- Podleśna Wiktoria – Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy
III miejsce
- Furgał Kamil – Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie

 


Protokół (pdf)


Skład jury:
Agata Szuta - Dyrektor Instytutu, przewodniczący jury
Magdalena Siemion
Agnieszka Droździk
Katarzyna Twardosz

Newsletter

Zapisz się
do góry