Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto "rozdaje", kto zdolny jest dawać.

Jan Paweł II

18 grudnia 2020 roku w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkoły podstawowej pt. "Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II". Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski oraz Ukrainy jury wyłoniło prace zwycięzców.

Otrzymaliśmy 1508 pięknych, pomysłowych zawieszek na choinkę, w związku z czym jury postanowiło przyznać nagrody oraz wyróżnienia. Łącznie nagrodzono 30 prac.

Autorzy prac nagrodzonych oraz wyróżnionych otrzymają od Instytutu drobne nagrody rzeczowe oraz dyplomy (przesłane zostaną po nowym roku).

Wybrane prace (oraz prace nagrodzone) udekorują:
- dwie choinki w Kościele Dolnym Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie 
- jedną choinkę w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie  
- choinkę w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego 

Niestety, z racji na ograniczoną ilość ozdób które mogą znaleźć się na drzewkach, nie będzie możliwości aby wszystkie nadesłane prace się tam znalazły.

Nagrodzonym oraz wyróżnionym GRATULUJEMY!


 

Lista nagrodzonych:

 

Kategoria: Przedszkole:

Nagrodzone:
- Anastazja Synowska – Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek im. Najświętszej Rodziny w Krakowie
- Dawid Doch – Przedszkole Samorządowe w Budzowie
- Kacper Szczypczyk – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świnnej Porębie
- Karol Kulas – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu
- Lena Włosek – Samorządowe Przedszkole nr 187 w Krakowie
- Magdalena Hyrczyk - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem
- Maria Tręda – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie-Kolonii
- Miłosz Sikora – Samorządowa Placówka Wychowania Przedszkolnego nr 9 w Kętach
- Monika Gacek – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem

Wyróżnienie za pomysł:
- Filip Tołpa – Przedszkole Samorządowe w Budzowie
- Zuzanna Łabuda – Przedszkole Publiczne w Wojniczu

 

 

Kategoria: Kl. 1-3

Nagrodzone:
- Alexandra Racisz – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzkowie
- Antoni Kuś – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brąszewicach
- Julia Horzynek - Zespół szkolno-Przedszkolny w Baczynie
- Kalina Trojan - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu
- Katarzyna Mokwa – Szkoła Podstawowa nr. 3 im. Marii Konopnickiej w Tarnowie
- Natalia Trytek – Szkoła Podstawowa nr. 11 im. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie
- Tomasz Udziela – zgłoszony przez rodzica

Wyróżnienie za pomysł:
- Amelia Jopek – Zespół szkolno-Przedszkolny w Baczynie
- Julia Rylewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łoniowej

 

 

Kategoria: Kl. 4-6

Nagrodzone:
- Bartosz Kuzak – Szkoła Podstawowa nr 68 w Krakowie
- Gabriela Pająk – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Palczy
- Jakub Zakrzewski – zgłoszony przez rodzica
- Kacper Dudziak – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbydniowie
- Kinga Onufrej – Zespół Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej
- Krystian Krzyżak – Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
- Oliwier Bogacki – zgłoszony przez rodzica
- Wiktoria Antoniszewska – Zespół Szkół w Woli Uhruskiej

Wyróżnienie za pomysł:
- Alan Środek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach
- Marcin Pęder – zgłoszony przez rodzica

 

 

Skład jury:

Katarzyna Twardosz - przewodniczący jury

Alicja Kędra

Paulina Wychowańska

 

Protokół z rozstrzygnięcia konkursu (.pdf)

Newsletter

Zapisz się
do góry