25 marca 2021 roku w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został rozstrzygnięty konkurs dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych pt. „Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka - kontynuatora nauczania Jana Pawła II”. Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski jury nagrodziło oraz wyróżniło 39 prac.

 

Otrzymaliśmy 3027 pięknych, kolorowych kartek wielkanocnych, w związku z czym jury wyłoniło po 3 laureatów w każdej z kategorii oraz wyróżniło 27 prac. 

Autorzy prac nagrodzonych oraz wyróżnionych otrzymają od Instytutu drobne nagrody rzeczowe.

12 nagrodzonych prac zostanie wysłanych do Papieża Franciszka do Watykanu!


 

Lista laureatów

 

Kategoria: Przedszkole

Laureaci:
1) Agnieszka Kowalska, klasa 0, Szkoła Podstawowa im. św. Mikołaja w Bytomsku.
2) Łucja Fusiarz, klasa 0, Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie.
3) Julia Krupczak, Przedszkole Samorządowe w Budzowie.

 

 

Wyróżnieni:
1) Maja Mendrala, klasa 0, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlachtowej.
2) Bartosz Paciorek, Przedszkole Samorządowe w Budzowie.
3) Natalia Kuzak, Przedszkole Samorządowe w Budzowie.
4) Jakub Góra, klasa 0, Szkoła Podstawowa im. św. Mikołaja w Bytomsku.
5) Adam Cichy, „Uniwerek Malucha” Niepubliczne Przedszkole im. Jana Pawła II w Iwkowej.

 

 


Kategoria: klasy 1-3

Laureaci:
1) Kinga Mleczko, klasa III, Szkoła Podstawowa im. św. Mikołaja w Bytomsku.
2) Magdalena Sowa, klasa II, Szkoła Podstawowa w Paleśnicy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Tadeusza Kościuszki.
3) Mikołaj Rapacki, klasa III, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.

 

 

Wyróżnieni:
1) Lena Pieczara, klasa I, zgłoszenie indywidualne.
2) Anna Woźniak, klasa II, zgłoszenie indywidualne.
3) Oliwia Barczyk, klasa III, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Braciejówce.
4) Hanna Kozik, klasa I, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paniówkach.
5) Filip Dziedzic, klasa III, Szkoła Podstawowa im. św. Mikołaja w Bytomsku.
6) Jan Pastuszak, klasa II, zgłoszenie indywidualne.
7) Piotr Rutkowski, klasa III, zgłoszenie indywidualne.

 

 


Kategoria: klasy 4-5

Laureaci:
1) Kamila Nowak, klasa V, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Wadowicach.
2) Julia Kopeć, klasa V, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łążku.
3) Daria Masternak, klasa IV, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu.

 

 

Wyróżnieni:
1) Oliwier Zinkiewicz, klasa IV, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem.
2) Kamil Matras, klasa V, Szkoła Podstawowa im. św. Mikołaja w Bytomsku.
3) Aleksander Lejwoda, klasa V, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu.
4) Antoni Dziedzic, klasa IV, zgłoszenie indywidualne.
5) Jakub Okrasiński, klasa IV, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Maszewie.
6) Julia Prusak, klasa V, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łązku.

 

 

Kategoria: klasy 6-8

Laureaci:
1) Kinga Adamczyk, klasa VIII, Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu.
2) Emilia Kamińska, klasa VI, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu.
3) Nina Kociucka, klasa VII, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

Wyróżnieni:
1) Zofia Wiśniewska, klasa VII, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie.
2) Kamila Migdał, klasa VII, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabawie.
3) Julia Wandas, klasa VII, Szkoła Podstawowa im. bł. O. Narcyza Jana Turchana w Trąbkach.
4) Anna Jurczak, klasa VII, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.
5) Piotr Flur, klasa VII, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach.
6) Maria Wójcicka, klasa VIII, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mistowie.
7) Nataniel Homel, klasa VII, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Choczni.
8) Nadia Skowron, klasa VI, zgłoszenie indywidualne.

 

 

 

GRATULUJEMY! Nagrody oraz dyplomy wyślemy pocztą po świętach!

 

Skład Jury:

Dorota Boczkowska-Molenda
Alicja Kędra
Katarzyna Twardosz
Elżbieta Wojtan