To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona, zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu.

Jan Paweł II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zachęca uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w cyklu konkursów JAN PAWEŁ II - ODNAJDYWANIE ŹRÓDŁA.

Celem projektu jest wzbudzenie zainteresowania uczniów życiem i nauczaniem Ojca Świętego, duchowe przygotowanie do Jego kanonizacji oraz do wspólnego przeżywania Światowych Dni Młodzieży w roku 2016.

W konkursach mogą uczestniczyć uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

UWAGA, ze względu na ogromne zainteresowanie,  TERMIN PRZESYŁANIA ZGLOSZEŃ NA KONKURS ZOSTAŁ PRZEDŁUZONY DO 30 LISTOPADA 2013

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ KARTĘ ZGŁOSZENIA SZKOŁY

Zgłoszenia można dokonać pocztą, drogą elektroniczną lub faksem:

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II

ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fax. 12 / 619 87 87

Po dokonaniu zgłoszenia można wybrać, w których konkursach uczniowie wezmą udział (jeden wybrany konkurs stanowi minimum). Wyboru nie trzeba dokonywać na etapie zgłoszenia. Nadsyłanie prac do 31 stycznia 2014 roku. Oceny prac i wyboru zwycięzców dokona Jury złożone z przedstawicieli Organizatora w terminie do 20.03.2014 roku.

Szczegóły w regulaminach.


TEMATY KONKUSÓW:

Świat jest piękny!

Konkurs fotograficzny o charakterze indywidualnym.

Młodzi pielgrzymi: świat widzialny jest jakby mapą, która wskazuje drogę do nieba, odwiecznego mieszkania Boga żywego. Uczmy się dostrzegać Stwórcę, kontemplując piękno Jego stworzeń”.

Jan Paweł II, Rozważanie podczas Czuwania Modlitewnego, Denver, 14 czerwca 1993

Jan Paweł II odbył 104 podróże , odwiedził kraje i kontynenty, na których nigdy wcześniej nie był żaden papież. W spotkaniach z wiernymi zwracał często uwagę na piękno ziemi jako daru Boga. Zapraszamy wszystkich chętnych do przysyłania 5-8 zdjęć z Waszych podróży oraz krótkich opisów miejsc, do których udało Wam się dotrzeć. Najciekawsze wypowiedzi umieścimy na stronie internetowej w zakładce Podróże małe i duże.

REGULAMIN


Owoce świętości. Album.

Konkurs plastyczny o charakterze indywidualnym  lub grupowym.

Tak jak sól nadaje smak pożywieniu i jak światło oświeca ciemności, tak świętość nadaje pełny sens życiu, czyniąc je odblaskiem chwały Bożej”.

Jan Paweł II, Orędzie z okazji XVII Światowego Dnia Młodzieży, Castel Gandolfo, 2001

Samodzielne wykonanie ilustrowanego albumu, format A4, 14-20 plansz. W albumie powinno znaleźć się przedstawienie postaci uznanej za świętą, przybliżenie jej osoby ze szczególnym podkreśleniem drogi duchowej i działalności, która zawiodła ją na ołtarze oraz miejsc związanych ze świętym. Praca powinna zawierać teksty oraz ilustracje (zdjęcia) opracowane samodzielnie przez uczestników.

REGULAMIN


Przyszłość w rękach młodych. Esej.

Konkurs literacki o charakterze indywidualnym.

„Należy czerpać ze skarbca otrzymanej łaski, przekładając ją z entuzjazmem na język postanowień i konkretnych programów działania”. 
Jan Paweł II, Rzym 2001

Indywidualna praca w formie eseju na temat „Przyszłość w rękach młodych” z uwzględnieniem słów Jana Pawła II umieszczonych jako motto konkursu. Uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę. Esej musi stanowić oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie i nie może w żadnej swej części stanowić plagiatu.

REGULAMIN


Jutrzenka nowego świata. Światowe Dni Młodzieży.

Konkurs o charakterze indywidualnym lub grupowym.

Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata - wy jesteście moją nadzieją”.

Jan Paweł II, Rzym 1978

Prezentacja multimedialna (20-25 slajdów) dotycząca idei, historii i przebiegu Światowych Dni Młodzieży od momentu ich ogłoszenia. W pracy należy uwzględnić także fragmenty nauk Jana Pawła II do młodzieży.

REGULAMIN


Młodość każdego z Was jest bogactwem.

Impresja filmowa (8-10 minut)  lub film dokumentalny. Konkurs o charakterze indywidualnym lub grupowym.

Wasza młodość nie jest tylko Waszą własnością osobistą czy pokoleniową — należy ona do całokształtu tej drogi, jaką przebywa każdy człowiek w swym życiowym itinerarium, a zarazem jest jakimś szczególnym dobrem wszystkich. Jest dobrem samego człowieczeństwa”.

Jan Paweł II,  W Niedzielę Palmową, , Rzym, 1985

Krótki  film dokumentalny lub impresja filmowa dotycząca wspomnień uczestników spotkań młodzieży z Janem Pawłem II zarówno podczas pielgrzymek Ojca Świętego do Ojczyzny, jak i Światowych Dni Młodzieży oraz innych wydarzeń. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt oceny tych wydarzeń przez ówczesnych świadków z perspektywy lat i zmieniającego się w tym czasie świata. Co wtedy czuli? Jak na to patrzą po latach? Jak wygląda obecna rzeczywistość?

REGULAMIN


METRYCZKA DO POBRANIA

 

Newsletter

Zapisz się
do góry