Pierwszą i podstawową komórką ekologii ludzkiej jest rodzina, w której człowiek otrzymuje pierwsze i decydujące wyobrażenia związane z prawdą i dobrem, uczy się, co znaczy kochać i być kochanym, a więc co konkretnie znaczy by osobą.

Jan Paweł II

Tą propozycją pragniemy: przybliżyć młodym ludziom nauczanie i biografię świętego Jana Pawła II, wybitnego humanisty XX i XXI wieku; wspierać pedagogów (polonistów, wychowawców) w rozwijaniu u podopiecznych umiejętności prowadzenia dyskusji z zachowaniem kultury dialogu i szacunku do interlokutora; pobudzać w młodych zainteresowanie szeroko rozumianą kulturą/sztuką wysoką oraz naukami humanistycznymi.

Uczestnictwo w warsztatach jest BEZPŁATNE!

Warsztaty realizowane od października 2017 r. do maja 2018 r. – przygotowane zostały z myślą o młodzieży w wieku od 13 do 19 lat.

W programie, m.in.: prezentacja multimedialna połączona z mini-wykładem problemowym, praca w grupach, odwołanie się do wiedzy i umiejętności uczestników: wspólne wyjaśnianie pojęć, analiza frg. tekstów, dyskusja/debata.

Uwaga: wymagane są wcześniejsze zapisy!

Szczegółowe informacje, zapisy grup szkolnych (zorganizowanych) przyjmowane są pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i nr tel. (12) 619-87-87.

Newsletter

Zapisz się
do góry