Nie można żyć tylko na próbę, nie można umierać tylko na próbę. Nie można kochać tylko na próbę, przyjmować tylko na próbę i na czas człowieka.

Jan Paweł II

Nadzieja to jeden z wyznaczników pontyfikatu Jana Pawła II. W swoich wypowiedziach papież często odwoływał się do nadziei w różnych kontekstach. Uważał, że nadzieja jest to „cnota typowa dla homo viator, człowieka pielgrzyma”. Celem proponowanych warsztatów jest przybliżenie młodemu odbiorcy osoby Karola Wojtyły/Jana Pawła II ze szczególnym podkreśleniem jego życiowej postawy wyrażającej się w nadziei jako optymistycznym podejściu do świata, a także w nadziei i trosce o każdego człowieka – zwłaszcza dziecka, jego godności oraz w trosce o dobro wspólne. Tematyka warsztatów jest zgodna z nową podstawą programową dla szkół podstawowych, gdzie jedną z zaproponowanych lektur uzupełniających jest tekst „Przekroczyć próg nadziei”.

Uczestnictwo w warsztatach jest BEZPŁATNE!

Zajęcia adresowane do: szkół ponadpodstawowych - dostosowane do wieku uczestników

W warsztatach mogą uczestniczyć grupy zorganizowane.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie, ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków (czas trwania 45-60 minut). Jednorazowo w Instytucie możemy przyjąć grupę do 28-30 osób. Grupy większe dzielone będą na dwie podgrupy, które wymiennie korzystać będą z zajęć edukacyjnych. Drugą grupę zachęcamy w tym czasie do odwiedzenia wraz z wychowawcą Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium Jana Pawła II, gdzie znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II oraz Jego relikwie.

*UWAGA! WSZYSTKIE ZAJĘCIA STACJONARNE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ PO USTANIU OBOSTRZEŃ EPIDEMIOLOGICZNYCH

Prosimy o dokonywanie rezerwacji terminów:
- telefonicznie 12 422 03 44 wewn. 324, 887 021 060
- mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- lub osobiście w siedzibie Instytutu

Newsletter

Zapisz się
do góry