Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Celem warsztatów "Jan Paweł II - nieustanne dawanie świadectwa" jest przybliżenie osoby Wielkiego Polaka dzieciom w wieku przedszkolnym, a także uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W warsztatach mogą uczestniczyć grupy zorganizowane. Instytut wystawia nauczycielom certyfikaty uczestnictwa w warsztatach.

Uczestnictwo w warsztatach jest BEZPŁATNE!

Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie, ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków (dostosowane do wieku uczestników, czas trwania 45-60 minut). Jednorazowo w Instytucie możemy przyjąć grupę do 28-30 osób. Grupy większe dzielone będą na dwie podgrupy, które wymiennie korzystać będą z zajęć edukacyjnych.  Drugą grupę zachęcamy w tym czasie do odwiedzenia wraz z wychowawcą Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium Jana Pawła II, gdzie znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II oraz Jego relikwie.

Prosimy o dokonywanie rezerwacjitrerminów telefonicznie 12 422 03 44  wewn. 324  lub osobiście w siedzibie Instytutu.

*UWAGA! WSZYSTKIE ZAJĘCIA STACJONARNE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ PO USTANIU OBOSTRZEŃ EPIDEMIOLOGICZNYCH


 Tematyka warsztatów o Świętym Janie Pawle II:

•    fakty historyczne
•    ciekawostki
•    filmy
•    wystawy    
•    pogadanki
•    ćwiczenia słownikowe
•    prace plastyczne
•    gry planszowe


Największą radością papieskiego serca  są dzieci.
Celem warsztatów  jest przybliżenie osoby Wielkiego Polaka dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Uczniowie będą mieli okazję zobaczyć, jak wyglądały spotkania  Jana Pawła II  z dziećmi z  różnych stron świata. Poznają charakterystyczne elementy kultury, obyczajów i tradycji  różnych regionów. Zapoznają się także z ekspozycją tematyczną przygotowaną przez Instytut:  „Ufne serca. Jan Paweł II - papież dzieci”.


Podróże z Janem Pawłem II.
Celem warsztatów  jest przybliżenie osoby Wielkiego Polaka dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Ojciec Święty jako Pielgrzym odwiedzał liczne kraje świata.  Uczniowie będą mieli okazje poznać miejsca, które odwiedził Ojciec Święty; zgromadzić  informacje o pielgrzymkach i miejscach odwiedzanych przez papieża; Poznają charakterystyczne elementy kultury, obyczajów i tradycji  różnych regionów świata. Starsi uczniowie zapoznają się także z ekspozycją tematyczną przygotowaną przez Instytut: „Życie Karola Wojtyły”.


Wadowice Lolka Wojtyły (Papież też był dzieckiem).
Celem warsztatów  jest przybliżenie osoby Wielkiego Polaka dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Młodzi odbiorcy poznają Karola Wojtyłę jako chłopca i młodzieńca, a także życie jego przyjaciół; co robili uczniowie w wolnym czasie i jakie mieli obowiązki; jak wyglądało życie codzienne ówczesnych Wadowic i jego mieszkańców. Starsi uczniowie zapoznają się także z ekspozycją tematyczną przygotowaną przez Instytut: „Życie Karola Wojtyły”.


Z wizytą w Watykanie.
Celem warsztatów  jest przybliżenie młodemu odbiorcy historii powstania i struktury najmniejszego państwa świata. Uczestnicy poznają dzieje papiestwa ze szczególnym uwzględnieniem osoby Szymona Piotra, a także architekturę Stolicy Apostolskiej, odwiedzą Watykańskie Muzea, które powstały ze zbiorów dzieł sztuki zgromadzonych przez poszczególnych papieży. Wraz z tłumem wiernych będą mieli okazję spotkać się z papieżem podczas cotygodniowej audiencji na Placu Świętego Piotra, a następnie odpocząć w watykańskich ogrodach. Starsi uczniowie zapoznają się także z ekspozycją tematyczną przygotowaną przez Instytut: „Życie Karola Wojtyły”.


Jan Paweł II i sport.
Celem warsztatów jest przybliżenie osoby Wielkiego Polaka dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Uczniowie poznają sylwetkę Ojca Świętego – sportowca i zastanowią się, jak sposób sport wpływa na charakter człowieka? Jan Paweł II był niewątpliwie najbardziej "usportowionym” ze wszystkich papieży. Dotychczas żaden z przywódców Kościoła  nie zajmował się sportem na tak dużą skalę, wiele miejsca poświęcił również sportowi w swoim nauczaniu. Osobiście uprawiał sport, miał swoje preferencje jako kibic i w czasie swojego pontyfikatu na audiencjach przyjął dziesiątki delegacji klubów i organizacji sportowych, jak również byłych i czynnych zawodników.  Starsi uczniowie zapoznają się także z ekspozycją tematyczną przygotowaną przez Instytut: „Jan Paweł II i sport”.


Kraków Karola Wojtyły 
Celem warsztatów jest przybliżenie osoby Wielkiego Polaka. Młodzi odbiorcy poznają miejsca w Krakowie najbardziej związane z Karolem Wojtyłą. Po ukończeniu wadowickiego gimnazjum Karol wraz z tatą przeprowadził się do Krakowa, by tu zrealizować jedno ze swoich wielkich marzeń – rozpocząć studia polonistyczne na najstarszym w Polsce uniwersytecie – Uniwersytecie Jagiellońskim. Przyszły papież mieszkał tu 40 lat, do momentu powołania Go na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku. Starsi uczniowie zapoznają się także z ekspozycją tematyczną przygotowaną przez Instytut: „Życie Karola Wojtyły”.


Oferujemy również projekcje filmów związanych ze Św. Janem Pawłem II

Istnieje możliwość organizacji warsztatów na zamówienie o tematyce związanej ze Świętym  Janem Pawłem II.

Regulamin warsztatów do pobrania

Galeria warsztatów (fot. E.Sierosławska)

Newsletter

Zapisz się
do góry