Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

Kolejny reportaż z cyklu "Wiara i życie" poświęcony jest Targom Dobroczynności Veritatis Splendor, które po raz pierwszy odbyły się  w Małopolsce.

Czytaj więcej: Veritatis Splendor 2017

Reportaż z cyklu "Wiara i życie" przedstawia podsumowanie V edycji programu "Oblicza dialogu". Oblicza dialogu to projekt edukacyjny skierowany do młodzieży szkolnej uczący tolerancji, promujący postawy otwarte na inne kultury i religie, walczący ze stereotypami oraz skierowany na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.

Czytaj więcej: Oblicza Dialogu 2017. Obraz Raju

18 czerwca 2017 roku na terenach zielonych przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II odbył się Piknik Rodzinny w ramach VII Małopolskich Dni Jana Pawła II, podczas którego zakończony został rok szkolny 2016/2017 w Akademii Rodzinnej. Reportaż z cyklu "Wiara i życie".

Czytaj więcej: Akademia Rodzinna 2017

O wychowaniu do wartości i kształtowanie postaw drogą do wolontariatu dyskutowali uczestnicy konferencji, zorganizowanej 9 czerwca 2017 r. w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Kolejny odcinek cyklu "Wiara i życie" poświęcony został temu spotkaniu.

Czytaj więcej: Sztuka wychowania

W kolejnym reportażu z cyklu "Wiara i życie" - Trudne piękno, czyli jak inspiruje i jakie wyzwania stawia św. Brat Albert opowiedzieli podczas konferencji "Trudne Piękno. Życie i działalność Adama Chmielowskiego - Św. Brata Alberta. Współczesna kontynuacja misji dobroczynności"  m.in. s. Teresa Pawlak albertynka, Janina Ochojska, Anna Dymna, Tomasz Schimscheiner, Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Jan Mela, Agata Szuta.

Czytaj więcej: Trudne piękno św. Brata Alberta

Z cyklu "Wiara i życie": "Rowerem do polskiej Fatimy” – filmowa relacja z ogólnopolskiej pielgrzymki rowerowej do polskiej Fatimy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem na przykładzie dwóch grup: z księdzem Piotrem Studnickim – rzecznikiem Archidiecezji Krakowskiej, która wyruszyła spod kościoła świętego Wojciecha w Krakowie i w jeden dzień pokonała 140 km z modlitwą różańcową na ustach oraz grupą z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie.

Czytaj więcej: Rowerem do polskiej Fatimy

Kolejny reportaż z cyklu "Wiara i życie" poświęcony został konferencji "Edukacja seksualna w szkole", zorganizowanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie 8 kwietnia 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

Czytaj więcej: Edukacja seksualna w myśl idei Jana Pawła II

Reportaż z cyklu "Wiara i życie". Relacja z większości najbardziej interesujących wydarzeń tygodnia modlitw o jedność chrześcijan oraz dni judaizmu i islamu w Krakowie.

Czytaj więcej: Miłość Chrystusa przynagla nas do jedności

Z cyklu Wiara i życie: „Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem…” program o poszukiwaniach życiowych Adama Chmielowskiego – Świętego Brata Alberta , przypomnienie sylwetki i dzieł w związku z przypadającą 100 rocznicą śmierci i ogłoszeniem Roku 2017 rokiem Brata Alberta.

Czytaj więcej: Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem…

Kolejny odcinek cyklu "Wiara i życie" poświęcony został konferencji dla kobiet "z ducha, z ciała, z piękna" zorganizowanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Czytaj więcej: Z ducha, z ciała, z piękna

Reportaż z cyklu "Wiara i życie" poświęcony Nagrodzie Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor.

Czytaj więcej: Veritatis splendor, czyli Blask Prawdy

Podsumowanie roku szkolnego 2015/2016 w Akademii Rodzinnej Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Relacja z warsztatów, gry miejskiej oraz Pikniku Rodzinnego, podczas odbył się koncert Majki Jeżowskiej. Reportaż z cyklu "Wiara i życie".

Czytaj więcej: Akademia Rodzinna 2016

Reportaż z cyklu "Wiara i życie" przedstawia podsumowanie IV edycji programu "Oblicza dialogu". Oblicza dialogu to projekt edukacyjny skierowany do młodzieży szkolnej uczący tolerancji, promujący postawy otwarte na inne kultury i religie, walczący ze stereotypami oraz skierowany na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.

Czytaj więcej: Oblicza Dialogu 2016

Kolejny odcinek cyklu "Wiara i życie" prezentuje spotkanie dzieci z Marszałkiem Małopolski Jackiem Krupą, podczas którego przekazały mu wyjątkowy prezent dla Papieża Franciszka - różaniec, który same wykonały. 

Czytaj więcej: Różaniec dla Papieża Franciszka

Strona 1 z 2

Newsletter

Zapisz się
do góry