Dostępność - wersja audio dla osób z dysfunkcją wzroku.

 

 

Dostępność:

Instytut Dialogu Międzykulturowego jest instytucją kultury otwartą na przyjęcie każdej osoby, która zechce odwiedzić placówkę i skorzystać z oferty programowej. Nasza siedziba znajduje się na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, ul. Totus Tuus 30.

• KONTAKT DO KOORDYNATORA DOSTĘPNOŚCI:

Barbara Munk
tel. kom. 887 021 060, możliwy kontakt SMS.

Pozostałe telefony:
12 619 87 87
12 422 03 44

Koordynator Dostępności posiada niezbędną wiedzę dotyczącą aktualnej oferty Instytutu.
Pod tymi numerami telefonu można zamówić asystenta dla osoby z niepełnosprawnością.
Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika do Instytutu.

 

• DOJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ:

autobusy MPK, wysiadamy na przystanku Centrum JP2 (mapka, nr:1)
autobus nr 735 - linia czasowa, najlepiej z przystanku Łagiewniki w kierunku Centrum JP2 lub z przystanku Herberta w kierunku Centrum JP2.
autobus nr 224, najlepiej z przystanku Kurdwanów w kierunku Centrum JP2 lub przystanku Bieżanowska w kierunku Centrum JP2.
• Teren wokół Instytutu jest w całości brukowany, z dogodnymi podjazdami dla wózków, brak barier architektonicznych.
• Liczne parkingi ogólnodostępne (mapka, parkingi: P1, P2, P3). Ze względu na umiejscowienie wejścia z dostepem do windy (mapka, nr: 3) proponujemy wybór parkingu znajdującego się bezpośrednio pod wieżą widokową (mapka, nr:2)

W przypadku jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o kontakt z Koordynatorem Dostępności na numer: 887 021 060, możliwy kontakt SMS. Możliwość zamówienia asystenta dla osoby z niepełnosprawnością.  

 

BUDYNEK INSTYTUTU:

Centrum JP2, na terenie którego znajduje sie siedziba Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, posiada skomplikowana architekturę. 
W związku z powyższym, dla Państwa większego komfortu prosimy o telefoniczne powiadomienie o planowanym przybyciu do naszej Placówki, alby pracownik/asystent dla osoby z niepełnosprawnością mógł oczekiwać na parkingu bądź przystanku MPK:

tel. kontaktowy 887 021 060, mozliwy kontakt SMS.

• Wejście do budynku Instytutu znajduje się od strony górnej płyty Centrum JP2, na wprost pomnika Ojca Świętego (mapka, nr: 4, 5).
• Wjazd do budynku dla osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się przy sklepikach z pamiątkami (mapka, nr: 3), od strony dolnej płyty Centrum JP2 – na wprost wieży widokowej (mapka, nr: 2) . 
• Miejsca parkingowe (mapka, parkingi: P1, P2, P3).
• Kasa, szatnia i toaleta znajduje się na pierwszym piętrze budynku Instytutu (mapka, nr: 4). 
• Na terenie Centrum JP2 znajdują się także liczne toalety ogólnodostępne (mapka, nr: 10). 
Podczas obecności na terenie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, osobie z niepełnosprawnością zawsze towarzyszy asystent. W przypadku koniczności ewakuacji, wszyscy odwiedzający Instytut zobowiązani są do postępowania zgodnie z wytycznymi przekazywanymi przez wskazanych pracowników Instytutu oraz przemieszczania się zgodnie z kierunkiem ewakuacji budynku (wyraźne oznaczenia na budynku).

 

WARSZTATY TEMATYCZNE PRZEZNACZONE DLA UCZNIÓW GRUP ZORGANIZOWANYCH SĄ BEZPŁATNE.
WIĘKSZOŚĆ WYDARZEŃ INSTYTUTU – KONFERENCJE, PRELEKCJE, WYSTAWY ITP. SĄ BEZPŁATNE.

ZAKUP BILETÓW:
Informacja:
www.idmjp2.pl
tel. 12 422 03 44

Bilet ulgowy na wydarzenie płatne - „Kolędowanie z Janem Pawłem II” - przysługuje, za okazaniem stosownego dokumentu uprawniającego do ulgi, osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunem.

 

OFERTA EDUKACYJNA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU:
• Multimedialny projekt "Małopolska – tu wszystko się zaczęło"
Interaktywna prezentacja 75 miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Przy pomocy dostępu do Internetu umożliwia „zwiedzenie” miejsc w Małopolsce, miejsc związanych o sobą K. Wojtyły/Jan Pawła II.  Projekt dostępny jest także na urządzeniach mobilnych, z udogodnieniami: opisy w wersji wysokokontrastowej, menu głosowe.

www.tusiezaczelo.pl 

 

• Multimedialny projekt "Szlak Maryjny"
Interaktywna prezentacja 28 miejsc kultu Maryjnego na terenie Województwa Małopolskiego, Województwa Podkarpackiego oraz Kraju Preszowskiego na Słowacji. panoramy wirtualne wzbogacone są o materiały multimedialne oraz fotografie. Teksty dostępne są w języku polskim, słowackim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz Międzynarodowym Języku Migowym. Prezentacja powstała w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
Projekt dostępny jest także na urządzeniach mobilnych, z udogodnieniami: opisy w wersji wysokokontrastowej, menu głosowe. 

www.szlak.maryjny.pl

 

• www.santojp2.pl - interaktywny portal o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Św. Jana Pawła II. Bogata baza wiedzy o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Ojca Świętego Jana Pawła II - jedna z największych interaktywnych encyklopedii wiedzy o Wielkim Polaku dostępnych w sieci. Udogodnienia: wysoki kontrast z możliwością podświetlenia oraz powiększenia czcionek.

www.santojp2.pl

 

• Możliwość korzystania z zasobów Biblioteki Instytutu, także z audiobooków. Na stronie Instytutu w zakładce Biblioteka znajduje się elektroniczny katalog książek, czasopism lub filmów. Każdego roku biblioteka wzbogacana jest wieloma pozycjami książkowymi, wydawnictwami naukowymi i innymi publikacjami poświęconymi osobie i nauczaniu Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Istnieje możliwość wypożyczenia audiobooków. Kontakt telefoniczny: 887 021 060, także kontakt SMS, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Biblioteka Instytutu (klik)

 

• Projekt Mobilna Biblioteka Instytutu to nieodpłatna możliwość wypożyczenia książki lub filmu DVD do domu czytelnika na terenie Krakowa. Wystarczy zadzwonić do Instytutu lub napisać email (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) z podaniem 3 tytułów dostępnych w zasobach biblioteki książek lub filmów, a wolontariusz dowiezie je nieodpłatnie pod wskazany adres czytelnika. Istnieje możliwość wypożyczenia audiobooków. Kontakt telefoniczny: 887 021 060, także kontakt SMS.

Mobilna Biblioteka Instytutu (klik)

 

OFERTA EDUKACYJNA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ SŁUCHU:
• Multimedialny projekt "Małopolska – tu wszystko się zaczęło"
Interaktywna prezentacja 75 miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Przy pomocy dostępu do Internetu umożliwia „zwiadzenie” miejsc w Małopolsce, miejsc związanych o sobą K. Wojtyły/Jan Pawła II.  Projekt dostępny jest także na urządzeniach mobilnych.

www.tusiezaczelo.pl 

 

• Multimedialny projekt "Szlak Maryjny"
Interaktywna prezentacja 28 miejsc kultu Maryjnego na terenie Województwa Małopolskiego, Województwa Podkarpackiego oraz Kraju Preszowskiego na Słowacji. panoramy wirtualne wzbogacone są o materiały multimedialne oraz fotografie. Teksty dostępne są w języku polskim, słowackim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz Międzynarodowym Języku Migowym. Prezentacja powstała w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
Projekt dostępny jest także na urządzeniach mobilnych. 

www.szlak.maryjny.pl

 

• www.santojp2.pl - interaktywny portal o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Św. Jana Pawła II. Bogata baza wiedzy o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Ojca Świętego Jana Pawła II - jedna z największych interaktywnych encyklopedii wiedzy o Wielkim Polaku dostępnych w sieci.

www.santojp2.pl

 

• Możliwość korzystania z zasobów Biblioteki Instytutu. Na stronie Instytutu w zakładce Biblioteka znajduje się elektroniczny katalog książek, czasopism lub filmów. Każdego roku biblioteka wzbogacana jest wieloma pozycjami książkowymi, wydawnictwami naukowymi i innymi publikacjami poświęconymi osobie i nauczaniu Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Kontakt telefoniczny: 887 021 060, także kontakt SMS, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Biblioteka Instytutu (klik)

 

• Projekt Mobilna Biblioteka Instytutu to nieodpłatna możliwość wypożyczenia książki lub filmu DVD do domu czytelnika na terenie Krakowa. Wystarczy zadzwonić do Instytutu lub napisać email (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) z podaniem 3 tytułów dostępnych w zasobach biblioteki książek lub filmów, a wolontariusz dowiezie je nieodpłatnie pod wskazany adres czytelnika. Cześć filmów wyprodukowanych przez Instytut wyposażona jest w tłumacza PJM. Kontakt telefoniczny: 887 021 060, także kontakt SMS

Mobilna Biblioteka Instytutu (klik)

 

• Bezpłatne warsztaty edukacyjne dla grup zorganizowanych - uczniów w wieku przedszkolnym i szkolnym (wraz z opiekunem) „Wadowice Lolka Wojtyły”. Celem warsztatów jest przybliżenie osoby Wielkiego Polaka. Oferta przeznaczona jest także dla odbiorców z dysfunkcją słuchu. Koniczność obecności opiekuna z umiejętnością tłumaczenia na PJM. Po uzgodnieniu istnieje możliwość wizyty edukatora w Państwa placówce na terenie Krakowa. Kontakt telefoniczny: 887 021 060, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty (klik) - tylko zorganizowane grupy w wieku szkolnym

 

OFERTA EDUKACYJNA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ RUCHU:
• Multimedialny projekt "Małopolska – tu wszystko się zaczęło"
Interaktywna prezentacja 75 miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Przy pomocy dostępu do Internetu umożliwia dogodne „zwiedzanie” miejsc w Małopolsce, miejsc związanych o sobą K. Wojtyły/Jan Pawła II.  Projekt dostępny jest także na urządzeniach mobilnych.

www.tusiezaczelo.pl 

 

• Multimedialny projekt "Szlak Maryjny"
Interaktywna prezentacja 28 miejsc kultu Maryjnego na terenie Województwa Małopolskiego, Województwa Podkarpackiego oraz Kraju Preszowskiego na Słowacji. panoramy wirtualne wzbogacone są o materiały multimedialne oraz fotografie. Teksty dostępne są w języku polskim, słowackim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz Międzynarodowym Języku Migowym. Prezentacja powstała w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
Projekt dostępny jest także na urządzeniach mobilnych, z udogodnieniami: opisy w wersji wysokokontrastowej, menu głosowe. 

www.szlak.maryjny.pl

 

• www.santojp2.pl - interaktywny portal o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Św. Jana Pawła II. Bogata baza wiedzy o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Ojca Świętego Jana Pawła II - jedna z największych interaktywnych encyklopedii wiedzy o Wielkim Polaku dostępnych w sieci.

www.santojp2.pl

 

• Projekt Mobilna Biblioteka Instytutu to nieodpłatna możliwość wypożyczenia książki lub filmu DVD do domu czytelnika na terenie Krakowa. Wystarczy zadzwonić do Instytutu lub napisać email z podaniem 3 tytułów dostępnych w zasobach biblioteki książek lub filmów, a wolontariusz dowiezie je nieodpłatnie pod wskazany adres czytelnika. Na stronie Instytutu w zakładce Biblioteka znajduje się elektroniczny katalog książek, czasopism lub filmów. Każdego roku biblioteka wzbogacana jest wieloma pozycjami ksiązkowymi, wydawnictwami naukowymi i innymi publikacjami poświęconymi osobie i nauczaniu Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Kontakt telefoniczny: 887 021 060, także kontakt SMS oraz mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka Instytutu (klik)
Mobilna Biblioteka Instytutu (klik)

 

• Bezpłatne warsztaty edukacyjne dla grup zorganizowanych - uczniów w wieku przedszkolnym i szkolnym (wraz z opiekunem) „Podróże z Janem Pawłem II”. Celem warsztatów jest przybliżenie osoby Wielkiego Polaka. Po uzgodnieniu istnieje możliwość wizyty edukatora w Państwa placówce na terenie Krakowa. Kontakt: tel. 887 021 060, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty (klik) - tylko zorganizowane grupy w wieku szkolnym

 

 mapka11

 

1. Przystanek linii autobusowych MPK nr 135, 224.
2. Wieża widokowa.
3. Wejście do Instytutu z możliwością skorzystania z windy.
4. Wejście do Instytutu od strony górnej płyty Centrum JP2.
    Wejście do Muzeum Jana Pawła II.
5. Pomnik św. Jana Pawła II.
6. Sanktuarium św. Jana Pawła II – Kościół Górny.
7. Sanktuarium św. Jana Pawła II – Kościół Dolny.
    Kawiarnia „Przystań papieska”
8. Centrum wolontariatu.
9. Centrum konferencyjne.
10. Ogólnodostępne WC - płatne.
11. Punkt gastronomiczny czynny w sezonie letnim.
12. Kładka i dojście do dworca PKP Kraków Sanktuarium, do linii tramwajowych oraz Centrum Handlowego „Zakopianka”.

 

 

Newsletter

Zapisz się
do góry