Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

3 grudnia 2015 roku w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Dziedziniec Dialogu” (wcześniej „Dziedziniec Pogan”), zatytułowane „Orędzie Boga miłosiernego”. Zgromadzonych powitał prof. dr hab. Wojciech Nowak, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj więcej: Dziedziniec Dialogu. Orędzie Boga miłosiernego - relacja ze spotkania

W 50. rocznicę Nostra Aetate (deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich) na Dziedzińcu Dialogu spotkają się przedstawiciele kościoła katolickiego, islamskiego i judaizmu.

Czytaj więcej: DZIEDZINIEC DIALOGU. ORĘDZIE BOGA MIŁOSIERNEGO

„W tej debacie o człowieku nieustannie wracają te dwa pojęcia - istotne dla zrozumienia człowieczeństwa: natura i kultura” – tymi słowami bp. Ryś rozpoczął IV edycję Dziedzińca pogan zorganizowanego w poniedziałek 17 marca 2014 w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Temat poniedziałkowego spotkania zorganizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Archidiecezję Krakowską i Uniwersytet Jagielloński  dotyczył człowieka w perspektywie kultury i natury.

Czytaj więcej: Dziedziniec Pogan: Człowiek między naturą a kulturą

Troska o publiczną przestrzeń informacyjną, odbudowa wspólnotowości i relacji student-profesor, a także zdefiniowanie na nowo relacji między miastem a jego uniwersytetami to postulaty akademików biorących udział w trzeciej edycji „Dziedzińca pogan” w Krakowie zatytułowanego „Universitas”. 29 października 2013 roku miała miejsce trzecia odsłona „Dziedzińca pogan” w Krakowie. W debacie zatytułowanej „Universitas” wzięli udział prof. Karol Musioł, prof. Jerzy Hausner oraz prof. Jacek Purchla. Dyskusję poprowadził bp Grzegorz Ryś.

Czytaj więcej: Dziedziniec Pogan: Universitas

20 grudnia o godz. 18 w Auli Collegium Novum UJ miało miejsce drugie spotkanie z cyklu Dziedziniec pogan. Tym razem zaproszeni goście rozmawiali O wartościach wcześniejszych niż "robienie polityki".

Czytaj więcej: Dziedziniec Pogan: O wartościach wcześniejszych niż "robienie polityki"

W środę, 20 czerwca 2012, w gmachu Collegium Maius w miała miejsce inauguracja Dziedzińca Pogan - miejsca spotkania ludzi wierzących i niewierzących, miejsca prawdziwego dialogu, odkrycia wspólnych wartości.

Czytaj więcej: Dziedziniec Pogan: Inauguracja

Newsletter

Zapisz się
do góry