Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże, owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

Jan Paweł II

„Nie zamykajcie się od środka…” Tytuł piosenki (sł. Jacek Cygan, muz. Włodzimierz Korcz) stał się przesłaniem i pozytywnym przekazem, który pozostał w sercach publiczności obecnej na recitalu Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw Opera Quartet.  

 

 

 


Koncert, który odbył się w miniony piątek w Domu Ludowym w Grojcu, w Gminie Oświęcim, był nie lada gratką dla najbardziej wybrednych odbiorców. To wydarzenie, po raz kolejny udowodniło, że kultura wysoka jest pożądana i zawsze spotyka się ze znakomitym odbiorem.

W przygotowanym przez Artystów programie pojawiły się wspaniałe piosenki: zarówno te znane wszystkim, jak i kompozycje z najnowszej płyty Alicji Majewskiej oraz piękne pieśni sakralne, w tym utwór do słów Karola Wojtyły.

Swoją wdzięczność i zachwyt publiczność wyraziła owacjami na stojąco.Instytut projektem „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” wpisuje się w wydarzenia organizowane w Polsce w ramach obchodzonego aktualnie Roku Świętego Brata Alberta. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”. Współorganizator koncertu: Gmina Oświęcim

Opr. DB, DJ
Fot. IDMJP2

 

 

Newsletter

Zapisz się
do góry