Tam za Alpami słuchał będę w duchu bicia dzwonów wzywających do modlitwy, zwłaszcza na "Anioł Pański", i równocześnie słuchał będę bicia serc moich rodaków.

Jan Paweł II

Podczas wczorajszego, niedzielnego popołudnia duża grupa zainteresowanych wędrowała ulicami Krakowa trasą zaproponowaną przez historyka sztuki, panią Agnieszkę Podymę. Poznawaliśmy miejsca związane z biografią Adama Chmielowskiego - Świętego Brata Alberta oraz Karola Wojtyły, Kapłana, Metropolity Krakowskiego, Papieża-Polaka. 

 

 

Przewodnik miejski ze swadą i znawstwem tematu dzieliła się swoją wiedzą, wykraczającą daleko poza znane powszechnie fakty z biografii naszych Wielkich Rodaków, wzbogacając swoją opowieść anegdotami, rysując w tle obraz czasów, w których żyli głównie bohaterowie wędrówki.

Spacer rozpoczęliśmy zgodnie z planem na pl. Zwycięstwa, a zakończyliśmy u wylotu ul. Kanoniczej. Każdy, miłośnik historii, historii sztuki czy kochający Kraków jego mieszkaniec powrócił zapewne do domu ubogacony. W tej opowieści znalazł coś dla siebie, z innej perspektywy spojrzał na nasze miasto, które dało Polsce, światu wybitne postaci, Osoby, które w poszukiwaniu swojego życiowego powołania odrzuciły samorealizację w sztuce na rzecz - rozumianej w szerokim wymiarze - służby drugiemu człowiekowi. 

Następne Spacery zaplanowaliśmy na 30 lipca, 6 i 20 sierpnia, 3 i 17 września, 8 i 22 października oraz 5, 19 i 26 listopada 2017r. Udział w spacerach jest nieodpłatny, wymagane są wcześniejsze zapisy. Szczegóły tutaj. Zachęcamy kolejne osoby do wędrówki z nami.

Spacery realizowane są w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Tekst i zdjęcia: Dominika Jamrozy (IDMJP2)

Newsletter

Zapisz się
do góry