Nie można żyć tylko na próbę, nie można umierać tylko na próbę. Nie można kochać tylko na próbę, przyjmować tylko na próbę i na czas człowieka.

Jan Paweł II

Kolejne dwa Spacery „Śladami Brata Alberta i Karola Wojtyły w Krakowie – poszukiwania życiowego powołania” już za nami. W niedzielne popołudnia 30 lipca i 6 sierpnia, na Placu Matejki pod Pomnikiem Zwycięstwa Grunwaldzkiego zgromadziło się kilkadziesiąt osób by w towarzystwie Pani Przewodnik podążyć szlakiem krakowskich miejsc, ulic i zakątków związanych z biografią dwu wielkich Polskich Świętych.

Nie przeszkodziły ani upały ani deszcz, który nawiedził Kraków po fali gorąca akurat w niedzielne popołudnie 6 sierpnia. Uczestnicy, młodsi i starsi, z zaciekawieniem i skupieniem słuchali opowieści o mieście, w którego piękną i trudną historię wpisali się tak głęboko i wyraziście Adam Chmielowski – św. Brat Albert i Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji wzięcia udziału w tej wyjątkowej wędrówce po Krakowie mamy dobrą wiadomość - kolejne Spacery jeszcze przed nami, a najbliższy z nich – 20 sierpnia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Szczegółowe informacje tutaj 

Spacery realizowane są w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Newsletter

Zapisz się
do góry