Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże, owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

Jan Paweł II

Wystawa, koncert i projekcje filmów  - kolejne propozycje realizowane w ramach projektu Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II,  tym razem odbędą się w Myślenicach.

Od jutra 28 września w Galerii Sztuki Współczesnej, Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach będzie można obejrzeć wystawę Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów, której głównymi bohaterami są Święci: Jan Paweł II i Brat Albert. Ekspozycja - bazująca na zbiorach i zasobach Wydawnictwa „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie - odwoływać się będzie do biografii, dorobku obu Świętych oraz do beatyfikacji (Kraków, 1983 r.) i kanonizacji (Watykan, 1989 r.) Brata Alberta przez Papieża-Polaka.

W niedzielę 8 października, o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOKiS-u wystąpi znana i lubiana polska artystka  - Krystyna Giżowska. Obok świeckiego repertuaru usłyszymy również utwory o tematyce religijnej.

9 października (poniedziałek) na godzinę 17.00 zapraszamy do Kina Muza gdzie odbędzie się spotkanie z prelegentem, a po nim jednorazowa projekcja filmu Brat naszego Boga w reżyserii K. Zanussiego. Tego samego dnia rozpoczną się także emisje filmu Małopolska. Miejsca serdeczne Jana Pawła II w reżyserii K. Glondysa, które potrwają do 13 października br.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy!


Projekt „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Współorganizatorzy: MOKiS (Myślenice), Wydawnictwo „Biały Kruk”, Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie

Patroni medialni: Tygodnik „Gość Niedzielny”, Radio PLUS, Portal franciszkanska3.pl


Plakat wydarzeń w myślenicach

Newsletter

Zapisz się
do góry