Informujemy wszystkich zainteresowanych naszym przedsięwzięciem: projekt trwa. Dziś dobiegają końca wydarzenia realizowane w Myślenicach. Dzięki współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu mieszkańcy tego urokliwego miasta i okolic obejrzeć mogli wystawę „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów” zrealizowaną przez Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Wydawnictwem „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

myslenice idmjp2 02 myslenice idmjp2 03

(fot. D. Jamrozy)

Ekspozycja od dziś prezentowana będzie na placu przy Kościele Parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Lubniu (pow. myślenicki).

8 października 2017 r. o godz. 17.00 w MOKiS-ie odbył się Recital Krystyny Giżowskiej, który zgromadził liczną widownię (ponad 300 osób), szerokie rzesze fanów dorobku artystki, Dzień później w Kinie MUZA miało miejsce spotkanie z prelegentem poprzedzające jednorazową projekcję filmu „Brat naszego Boga” w reż. Krzysztofa Zanussiego. W program myślenickich wydarzeń wpisanych jest także kilka emisji obrazu „Małopolska. Miejsca serdeczne Jana Pawła II” w reż. K. Glondysa.

myslenice idmjp2 04 myslenice idmjp2 01

Na zdjęciu: Prelegent Dominika Jamrozy (teatrolog) podczas spotkania z fanami dobrego kina z Myślenic/fot. D. Boczkowska

We środę, 11 października 2017 r. dzięki zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniu, zainaugurowaliśmy projekt w Lubniu. W pięknej przestrzeni parafialnego kościoła, która dzięki oprawie gry świateł podkreślała niepowtarzalny urok polichromii autorstwa prof. Tadeusza Boruty, uczestniczyliśmy w niezwykłym koncercie. Był nim Recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Artystom towarzyszył znakomity kwartet smyczkowy Warsaw Opera Quartet. Kościół wypełniony był po brzegi (ok. 700 widzów). Koncert zintegrował pokolenia. Nie sposób w kilku słowach opisać towarzyszących nam emocji, którymi obdarzyli nas znakomici Artyści.

Poniżej kilka zdjęć fotorelacji z tego wyjątkowego wydarzenia:

lubien idmjp2 01 lubien idmjp2 02lubien idmjp2 03lubien idmjp2 04

(fot. D. Jamrozy, D. Boczkowska)

Jutro zapraszamy wszystkich zainteresowanych poszukiwaniem miejsc związanych z krakowskim okresem życia zarówno Brata Alberta, jak i Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II na naszą GRĘ MIEJSKĄ Śladami Świętych Brata Alberta i Jana Pawła II, która rozpocznie się o godzinie 10.00 (sobota 14 października 2017 r.), zbiórka przy ul. Basztowej 4 w Krakowie. Szczegóły tutaj

A w najbliższą środę, 18 X 2017 r. o godz. 18.00 obejrzymy spektakl pt. „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu K. Wojtyły w reżyserii T. Piaseckiego z repertuaru Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, prezentowany na tarnowskiej scenie. Uwaga: nie dysponujemy już wolnymi miejscami na to przedstawienie. Napawa nas satysfakcją fakt, że kolejna propozycja naszego przedsięwzięcia spotkała się z tak dużym Państwa zainteresowaniem.
Więcej o spektaklu tutaj

We wszystkich wydarzeniach udział nieodpłatny, wstęp wolny!

Przed nami jeszcze wiele propozycji – szczegóły tutaj

Projekt „Jan Paweł II i Brat Alert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”

Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Współorganizatorzy wydarzeń w Myślenicach i w Lubniu: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu, Wydawnictwo „Biały Kruk”, Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie

Patroni medialni: Tygodnik „Gość Niedzielny”, Radio PLUS, Portal Franciszkanska3.pl

Opracowała: Dominika Jamrozy

Newsletter

Zapisz się
do góry