Możemy zbudować cywilizację godną człowieka. Czyniąc to, przekonamy się,  czy nasze stulecia przygotowały ziemię na nową wiosnę ludzkiego ducha.

Jan Paweł II

Od  dziś do 23 listopada 2017 r. na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie (w przestrzeni Sanktuarium Św. Jana Pawła II) prezentowana będzie plenerowa wystawa pn. „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów”.  Ta wyjątkowa ekspozycja przygotowana została we współpracy i z zasobów/zbiorów Wydawnictwa „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program „Kultura Dostępna”).

Wystawa, swoim tytułem nawiązująca do tematu przewodniego tegorocznej edycji VII Małopolskich Dni św. Jana Pawła II, niczym w soczewce skupia istotę projektu, odwołując się do biografii, dorobku Obu Wielkich Świętych, ważnych dat i wydarzeń: wyniesienia Brata Alberta do chwały ołtarzy przez Jana Pawła II - beatyfikacji ( 22 czerwca 1983 r. na Krakowskich Błoniach) oraz kanonizacji (12 listopada 1989 r. w Rzymie).

Ekspozycja w ramach naszego projektu prezentowana była już latem w na terenie Gminy Oświęcim (w Centrum św. Maksymiliana, Klasztoru Franciszkanów w Harmężach), natomiast we wrześniu i w październiku 2017 r. obejrzeli ją mieszkańcy Chrzanowa, Myślenic i Lubnia.  

Od dziś zapraszamy do jej obejrzenia krakowian oraz licznie przybywających do Sanktuarium pielgrzymów i turystów.

Opr./zdjęcie: Dominika Jamrozy

wystawa sanktuarium 3

Newsletter

Zapisz się
do góry