Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie.

Jan Paweł II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II, które rozpoczynają się w czerwcu 2017 w różnych miejscowościach Małopolski.

Czytaj więcej: VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II

Tegoroczne dni Świętego Jana Pawła II w Małopolsce przebiegały pod hasłem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. W tym roku koncerty artystów i zespołów, wystawy, festyny i rajdy rodzinne oraz konkursy sportowe były organizowane w kilku miejscowościach: Bukowinie Tatrzańskiej, Makowie Podhalańskim, Dobczycach, Chrzanowie, Limanowej, Podobinie, Rzepiskach i Skawicy.

Czytaj więcej: V Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II. Relacja.

To już piąta edycja Dni Św. Jana Pawła II w Małopolsce. Mottem przewodnim tegorocznych wydarzeń jest hasło Światowych Dni Młodzieży 2016: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Czytaj więcej: V Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II

Pikniki rodzinne, występy znanych artystów i kabaretów, wystawy i projekcje, zawody sportowe i konkursy, a nawet desant cukierków z powietrza wypełniały program czwartej edycji Małopolskich Dni Św. Jana Pawła II. Pomimo zmiennej aury w tegorocznych uroczystościach uczestniczyło tysiące mieszkańców Małopolski. W weekend 13-15 czerwca w dziesięciu miejscowościach Małopolski odbyły się Dni Św. Jana Pawła II organizowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie wspólnie z samorządami lokalnymi. W tym roku ta szczególna, pierwsza po kanonizacji edycja, odbyła się pod hasłem "Niech nasza droga będzie wspólna”. Program uroczystości wypełniło wiele atrakcji.

Czytaj więcej: IV Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II

W dniach 21-23 czerwca 2013 odbyły się zorganizowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w  Krakowie  III  Małopolskie Dni bł. Jana Pawła II. Tegorocznym obchodom patronowały słowa papieża: "Bądźcie dla świata obliczem miłości." W tych dniach w Krakowie oraz innych miejscowościach Małopolski  odbywały się koncerty, spotkania autorskie, widowiska teatralne, pokazy, a także projekcje filmowe.

Czytaj więcej: III Małopolskie Dni bł. Jana Pawła II

Strona 1 z 2

Newsletter

Zapisz się
do góry