Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże, owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

Jan Paweł II

W sobotni wieczór 11 kwietnia 2015 roku o godz. 20.00 na zaproszenie „Sceny Papieskiej” Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II  - na placu przed Kościołem Górnym Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie wystąpił, obchodzący w tym roku jubileusz 25-lecia działalności, Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia. Zespół zaprezentował spektakl plenerowy oparty na dramacie Karola Wojtyły pt. „HIOB”.

Wspaniali Artyści z Ukrainy, występujący na wielu międzynarodowych scenach i festiwalach, przedstawili licznie zgromadzonej widowni niezwykłe misterium, które urzekało grą aktorską, oprawą scenograficzną i muzyką, znakomicie zespolonymi przez autora scenariusza i reżysera przedstawienia, dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru -  Jarosława Fedoryszyna.  Za ten niezwykły, kameralny wieczór – pełen zadumy, skupienia, pochylenia się nad losem Hioba, dziękujemy!

fot. S.Proszek

Newsletter

Zapisz się
do góry