Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

3 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej odbył się cykl warsztatów pn. BUDUJ(MY) SIEBIE! realizowanych w ramach „Bonu Kultury”.

Młodzi uczestnicy warsztatów zapoznali się z teatralną biografią Karola Wojtyły, młodzieńczą fascynacją aktorstwem, tą z czasów szkolnych, wadowickich oraz zaangażowania w krakowski, konspiracyjny Teatr Słowa Mieczysława Kotlarczyka.
Podczas zajęć odwołaliśmy się do umiejętności, które przyszły Papież nabył dzięki temu doświadczeniu i mógł z nich później czerpać, np. podczas publicznych wystąpień (m.in. autoprezentacja), w budowaniu dialogicznej relacji z drugim człowiekiem.

Świat sztuki i nauki na zawsze pozostał Mu bliski. 

 

Istnieje tylko jedna kultura, kultura człowieka, 
tworzona przez człowieka i dla człowieka…
(Jan Paweł II, 
z Konstytucji apostolskiej O uniwersytetach katolickich, 15.08.1990r.)

 

Godne przypominania i mówienia o nich - zwłaszcza ludziom młodym - są życiowe postawy i wybory Karola Wojtyły - Jana Pawła II, wpisane w całą Jego biografię: pracowitość, rozwijanie talentów, pasji, otwartość na nową wiedzę, ciekawość drugiego człowieka oraz wysoka kultura osobista.

Prowadząca warsztaty Dominika Jamrozy (teatrolog, koordynator „Sceny Papieskiej” IDMJP2)

bon kultury

Fot. D. Jamrozy

 

 

Warsztaty realizowane w ramach programu:

logo bonkultury kolor

Newsletter

Zapisz się
do góry