11 lutego 2017 r. w Białej Sali Instytutu odbyło się spotkanie promujące książkę Magdaleny Siemion "Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli". Zebrani goście mogli nie tylko porozmawiać z autorką, ale także wziąć udział w warsztatach z teologii ciała.

Czytaj więcej: Spotkanie promujące książkę Magdaleny Siemion "Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli"

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest wydawcą książki – podręcznika, skierowanej głównie do młodzieży, na temat teologii ciała Jana Pawła II. Zapraszamy na spotkanie promujące książkę - 11 lutego 2017 r., o godz. 11:00 w Białej Sali przy Sanktuarium św. Jana Pawła II. 

Czytaj więcej: Premiera książki - "Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli"

Celem warsztatów "Teologia ciała... czego?" jest przedstawienie młodemu człowiekowi „teologii ciała” Jana Pawła II, jako alternatywy na współczesną wizję miłości i seksualności promowaną przez obecną kulturę i media.

Uczestnictwo w warsztatach jest BEZPŁATNE!

Czytaj więcej: Warsztaty papieskie dla młodzieży - "Teologia ciała... czego?"

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie odpowiedzialny za rozpowszechnianie i propagowanie myśli św. Jana Pawła II rozpoczyna projekt edukacyjny na temat "Teologii ciała". "Teologia ciała - czego?" to cykl, w którym w krótkich fragmentach tekstów będziemy przedstawiać wizję ludzkiej seksualności wg. św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej: "Teologia ciała - czego?" w pigułce - slajdy

Akt seksualny odzwierciedleniem życia, miłości Trójcy Świętej? Zobaczcie co na ten temat ma do powiedzenia o. Ksawery Knotz - w wywiadzie na temat papieskiej teologii ciała.

Czytaj więcej: Rozmowa z o. Ksawerym Knotzem OFMCap

Ciało ludzkie jest szczytem Bożego stworzenia -  z tego wypływa jego godność i powołanie [...] Teologia ciała rzuca zupełnie nowe światło na osobę ludzką i jej ciało, na małżeństwo i seksualność. Choć spojrzenie to stanowi radykalny przełom w nauczaniu kościoła, niestety pozostaje ono do dziś prawie wcale nieznane. 1

Czytaj więcej: Teologia ciała Jana Pawła II, czyli afirmacja człowieka poprzez ciało - Magdalena Siemion

Newsletter

Zapisz się
do góry