Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

Autor: Magdalena Siemion

"Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli" to podręcznik, skierowany głównie do młodzieży, na temat teologi ciała Jana Pawła II.

Młodzi czytelnicy, rodzice, wychowawcy i katecheci dowiedzą się w prosty i zrozumiały sposób, co Jan Paweł II mówił o miłości, seksualności i cielesności człowieka. To wszystko napisane przystępnym językiem, wzbogacone niezwykłą szatą graficzną. Liczne ilustracje, lustro, czy ćwiczenia praktyczne - to tylko niektóre atrakcje, które stanowią o tym, że to książka niezwykła i wyjątkowa. Aż chce się czytać!

Czytaj więcej: "Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli"

Autor: Inga Mizdrak

Doniosłość filozoficznej myśli Karola Wojtyły w refleksji nad czlowiekiem i sensem jego pytu polega przede wszystkim na postawieniu fundamentalnych pytań o wolność i samospełnienie człwieka.

Czytaj więcej: Ku wolności i samospełnieniu człowieka: Zarys antropologii filozoficznej Karola Wojtyły

Piękny różaniec (dziesięć paciorków) w postaci zapinanej bransoletki.

Czytaj więcej: Różaniec / bransoletka

Autorzy: zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-plastycznego "Mój kolega Lolek"

Mały Karol, Karolek, Lolek  Wojtyła, w krótkich spodenkach i z piłką przy nodze.  Chłopiec z Wadowic, który zainspirował dzieci z całej Polski do napisania opowiadań, wierszyków i stworzenia ilustracji pod wspólnym tytułem „Mój kolega Lolek”.

Czytaj więcej: "Mój kolega Lolek"

Płyta DVD z dwoma filmami "Liczę na Was" i "Dobry Święty Człowiek" adresowanymi do dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Liczę na Was i Dobry Święty Człowiek - DVD

Ilustracje: Zbigniew Gierczak

Kolorowanka dla dzieci oraz wybór cytatów z wypowiedzi Jana Pawła II.

Czytaj więcej: "W podróży z Janem Pawłem II"

Autor: Stanisław Markowski

Album fotograficzny "Ku wolności" ze wstępem Marianny Popiełuszko jest najbardziej osobistym w całej dotychczasowej twórczości fotografika Stanisława Markowskiego.

Czytaj więcej: "Ku Wolności"

Autor: Elżbieta Chmielewska

Przewodnik dla nauczycieli i rodziców „Wychowanie do wartości” jest propozycją zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i w młodszym wieku szkolnym na każdy miesiąc roku szkolnego.Program możliwy jest do realizacji w modułach miesięcznych, w oparciu o wskazówki w przewodniku. Nauczyciele mogą poszczególne tematy wplatać w tok codziennych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w różnych częściach dnia lub przeznaczyć jeden dzień w tygodniu na skoncentrowanie swoich działań wokół zagadnień programu.

Czytaj więcej: "Wychowanie do wartości" - przewodnik dla nauczycieli i rodziców

Autorzy: praca zbiorowa

"Oblicza dialogu" to publikacja, która jest podsumowaniem I edycji projektu na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego.

Nakład wyczerpany

Czytaj więcej: "Oblicza dialogu" - egzemplarz bezpłatny

Trudno o bardziej osobistą książkę o bł. Janie Pawle II. O Papieżu wypowiadają się jego najbliżsi współpracownicy, osoby, które towarzyszyły mu niemal codziennie przez cały okres pontyfikatu, jak kard. Stanisław Dziwisz, Arturo Mari czy Joaquin Navarro-Valls.

Nakład wyczerpany

Czytaj więcej: "Dziedzictwo świętości Jana Pawła II w relacjach świadków" - nakład wyczerpany

Strona 1 z 2

Newsletter

Zapisz się
do góry