Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.

Jan Paweł II

Corocznie Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej zapraszają uczniów i wychowawców małopolskich szkół na pieszą wycieczkę na szczyt Leskowca i Jaworzyny, ulubionych miejsc wędrówek młodego Karola Wojtyły.

 

 

Ta ziemia od lat była mi bliska. Wpatrywałem się z podziwem w uroki jej krajobrazu, wędrowałem górskimi pasmami i dolinami wzdłuż potoków.

Jan Paweł II, Tarnów 10 czerwca 1987 r.

Słowa Ojca Świętego do dziś inspirują miłośników górskich rajdów i spacerów. Cykliczna inicjatywa Instytutu ma na celu promowanie zdrowego wypoczynku i zachowanie pamięci o ulubionych miejscach wędrówek młodego Karola Wojtyły. Bez względu na pogodę, rajd na Groń Św. Jana Pawła II rusza w rocznicę urodzin Papieża Polaka na szczyt Leskowca i Jaworzyny.

Program Rajdu na Groń Św. Jana Pawła II
10.00 – 11.45 wejście na Groń (zbiórka Rzyki-Jagódki, przystanek autobusowy)
12.00 – Msza Święta w Sanktuarium na Groniu Jana Pawła II
13.00 – Wspólne świętowanie: poczęstunek dla uczestników rajdu
15.00 – zakończenie rajdu

Zgłoszenia grup szkolnych przyjmowane są na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem na nr tel. (12) 619 87 87.

Newsletter

Zapisz się
do góry