17 października 2017 roku, dzień po 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, odbyła się Pierwsza Pielgrzymka Szkół imienia Jana Pawła II do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Już od godzin porannych przed Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie gromadzili się uczniowie oraz nauczyciele Szkół Papieskich wraz z pocztami sztandarowymi ukazującymi wizerunek patrona. Zaproszenie do uczestnictwa w Pielgrzymce przyjęły 34 szkoły. Gościliśmy blisko 1300 uczniów. 

Spotkanie zainaugurowała uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza, który zwrócił się do zgromadzonych: Ojciec Święty mówił na początku swojego pontyfikatu – Młodzież  jest moją nadzieją. I to trwa. A ja mówię – młodzież jest naszą radością, dlatego że są nadzieją Jana Pawła II i nadzieją naszej ojczyzny. Ks. Łukasz Piórkowski - znany najmłodszym z programu Ziarno - podczas kazania powiedział, że aby być szczęśliwym należy aktualizować oprogramowanie swojego serca i umysłu (…) chodzi o to, żeby się nawracać, aby nieustannie zmieniać sposób mówienia i działania na taki, o którym mówi Chrystus w Ewangelii, wówczas będziecie skuteczni. Jeśli pragniecie pokoju i radości to trzeba sobie stawiać wysokie wymagania. Wymagajcie od siebie bardzo wiele – to sformułowanie które Jan Paweł II często wymawiał do młodych, bo miał świadomość, że wysokie wymagania dają wielki rozwój. 
O oprawę muzyczną Mszy św. zadbali młodzi muzycy z zespołu Mali Łostowianie z Łostówki.

Po Mszy św. dla uczestników Pielgrzymki wystąpił ks. Jakub Bartczak, który wręcz porwał tłum. Jego żywiołowy występ przypadł do gustu zarówno uczniom, jak i opiekunom. 

Organizatorami Pielgrzymki są Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Instytut Dialogu Międzykulturowego im Jana Pawła II w Krakowie oraz Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej

 

 

Fot. K. Twardosz, K. Petela

 

 

Newsletter

Zapisz się
do góry