Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie.

Jan Paweł II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie dla uczczenia 40. rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolice Apostolską zorganizował w dniach od 10 do 12 października 2018 r. Turniej Debat Oksfordzkich "Veritatis et Rationis".

Tematyka debat oscylowała wokół nauczania oraz dziedzictwa św. Jana Pawła II. Rozmowy odbywały sie w różnych zabytkowych miejscach Krakowa, m. in. sali Muzeum Czapskich, Muzeum Narodowym czy Pałacu Larischa. W wydarzeniu wzięło udział 38 drużyn, z 34 szkół z całej Polski. Do finału przeszła młodzież z V LO w Krakowie oraz uczniowie z LO w Bielska Białej. Drużyny musiały stawić czoła niełatwej tezie: „Dziedzictwo Jana Pawła II zostało zaprzepaszczone”. Zwycięzcą zostało V LO w Krakowie. Warto podkreślić, że najlepszym mówcą został uczeń zwycięskiej szkoły Józef Bartosz. 

Partnerzy wydarzenia:
Wydział Prawa i Administracji UJ
Krakowskie Stowarzyszenie Mówców
Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie

 

Fotorelacje:

Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

 

Debata finałowa

 

 

Newsletter

Zapisz się
do góry