Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

W dniu 16.05.2010 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odprawiona została Msza św., której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. Podczas homilii zwrócił on uwagę na dziedzictwo Jana Pawła II, które zobowiązuje Polskę do bycia krajem miłującym i chroniącym życie

Dzisiaj dziękujemy Bogu za dar życia Karola Wojtyły. Dziękujemy za to, że to życie okazało się niezwykle płodne, tak bardzo zaowocowało na różnych polach - powiedział 16 maja kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. dziękczynnej z okazji 90. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

W tym dniu w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odprawiona została Msza św., której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. Podczas homilii zwrócił on uwagę na dziedzictwo Jana Pawła II, które zobowiązuje Polskę do bycia krajem miłującym i chroniącym życie:

Polska powinna być krajem ludzi miłujących życie, zwłaszcza bezbronnych istot. Nasza ojczyzna powinna być krainą życia sprawiedliwego, solidarnego, w której prawdziwe dobro człowieka stanowi wyznacznik działalności społecznej i politycznej - powiedział Metropolita Krakowski.

Podstawowym miejscem rozwoju człowieka oraz przekazania mu wiary jest rodzina. Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał jej znaczenie oraz wyrażał o nią ogromną troskę. Dlatego też kontynuując naukę Papieża w tym roku po raz pierwszy zorganizowano „Święto Rodziny”. Z powodu katastrofalnych opadów deszczu nie udało się jednak zrealizować wszystkich zaplanowanych na ten dzień wydarzeń. W namiotach przy wejściu do bazyliki Miłosierdzia Bożego prezentowały się wspólnoty katolickie Archidiecezji Krakowskiej.

O godzinie 19. w bazylice Bożego Miłosierdzia odbył się koncert, podczas którego wystąpił dawny wokalista zespołu The Kelly Family - John Paul Mary.

Newsletter

Zapisz się
do góry