Możemy zbudować cywilizację godną człowieka. Czyniąc to, przekonamy się,  czy nasze stulecia przygotowały ziemię na nową wiosnę ludzkiego ducha.

Jan Paweł II

1 maja 2011 roku odbył się wyjątkowy papieski koncert zatytułowany "Wracam do Was. Błogosławiony Jan Paweł II". Zaśpiewały największe gwiazdy polskiej estrady.Rynek Główny wypełniony był po brzegi. Krakowianie przyszli dziękować za pontyfikat i beatyfikację Jana Pawła II. Razem z organizatorami i artystami widowiska słowno-muzycznego mogli wrócić pamięcią do najpiękniejszych chwil posługi papieskiej Karola Wojtyły.
Na rozpoczęcie koncertu zagrany został hejnał, zaraz potem wszyscy zgromadzeni mogli oglądnąć na telebimie ustawionym na Rynku krótki filmik z wczorajszej beatyfikacji. Aktorzy - Daniel Olbrychski i Leszek Żurek przytaczali najważniejsze myśli z nauczania Ojca Świętego. Mówili o wierze, modlitwie, szczęściu, nadziei i miłości. Na telebimie wyświetlano zdjęcia i fragmenty z przemówień Jana Pawła II, które wygłaszał podczas pielgrzymek do Polski i wizyt w Krakowie.

Na scenie wystąpili: Zakopower, Elżbieta Towarnicka, Kayah, Zbigniew Wodecki, Bracia, Ryszard Rynkowski, IRA, Kasia Kowalska, Andrzej Lampert i Beata Rybotycka. Specjalnie z okazji beatyfikacji skomponowana została przez Zbigniewa Wodeckiego pieśń „Santo subito”. Wodecki wykonał ową pieśń razem z Beatą Rybotycką w asyście orkiestry i chóru.
Piosenki polskich gwiazd dobrane były odpowiednio do poszczególnych refleksyjnych części, o których mówili aktorzy. Starannie wybrane były również zdjęcia z rodzinnego archiwum Wojtyłów, fragmenty homilii i encyklik Jana Pawła II.
Finał widowiska był bardzo wzruszający. Grupka małych dzieci nieśmiało zaśpiewała krótką piosenkę dla papieża, kończąc głośno wypowiedziały słowa: "Kochamy Cię, Ojcze Święty!". Zaraz potem wypuściły do nieba białego gołębia i bukiet żółtych baloników. Tuż przed rozejściem się do domów, wszyscy zebrani na Rynku Głównym krakowianie zaśpiewali razem z chórem ulubioną pieśń Jana Pawła II, "Barkę".

Relacja:mmkrakow.pl

Video: MalopolskaTV.pl

Fot. P.Sionko oraz mmkrakow.pl

Newsletter

Zapisz się
do góry