„Nie lękajcie się Otwórzcie na oścież Drzwi Chrystusowi”

Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II

To inicjatywa, która zrodziła się z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Jako organizator Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie pragnie przybliżyć osobę Św. Jana Pawła II poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne. W programie koncerty plenerowe, wystawy, pikniki rodzinne oraz zwiedzanie klasztorów i kościołów z przewodnikami.

Oblicza Dialogu

To kontynuacja procesu dialogu międzyreligijnego zapoczątkowanego już na Soborze Watykańskim II, twórczo rozwijanego przez Świętego Jana Pawła II oraz obecnie przez papieża Franciszka. Ojciec Święty Jan Paweł II prowadził dialog ekumeniczny, dialog z religiami niechrześcijańskimi (judaizm, islam) oraz szeroko pojęty dialog z całym światem współczesnym.

Dziedziniec Pogan

Idea „Dziedzińca pogan” nawiązuje do planu Świątyni Jerozolimskiej, której dziedziniec był dostępny dla każdego jako miejsce spotkań i dialogu.

Scena Papieska

Scena Papieska to projekt Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, który m.in. ma upamiętniać myśl i twórczość papieża Polaka poprzez konsolidację przedstawicieli różnych środowisk: artystów, ludzi kultury, sztuki i nauki oraz osób, dla których bogata i wielowymiarowa spuścizna Karola Wojtyły oraz temat „sacrum” są duchowym dziedzictwem oraz artystyczną inspiracją.

Kuchnia Papieska

Projekt zakłada przedstawienie informacji o życiu codziennym Karola Wojtyły, wplecionych w wątek dziejowy Polski i okraszonych nutą domowych przepisów. Poprzez podróż w czasie odnajdujemy smaki z dzieciństwa Karola Wojtyły aż po kuchnię papieską w Watykanie.

Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym.

Portal SantoJP2

Bogata baza wiedzy o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Ojca Świętego Jana Pawła II. Jedna z największych interaktywnych encyklopedii wiedzy o Wielkim Polaku dostępnych w sieci.

INSTYTUT DIALOGU MIĘDZYKULTUROWEGO IM. JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

Dyrektor:
Agata Szuta
Wicedyrektor:
ks. Dariusz Chrostowski

Adres:
ul. Totus Tuus 30
30-610 Kraków

e-mail: instytut@idmjp2.pl
tel.: 12 / 422 03 44
fax: 12 / 619 87 87

Dojazd od ul. Jugowickiej lub ul. Witosa
oraz MPK nr 224
GPS: 50.013227 19.936881

Nr konta bankowego:
PL 94 8589 0006 0000 0031 4631 0001
NIP: 676-239-55-14
Regon: 120888053