You are currently viewing „Jan Paweł II – Jestem z Wami” – materiały dydaktyczne online cz. 14
19.06.1987 Piazza San Pietro. Udienza generale dopo il ritorno dalla Polonia.

„Jan Paweł II – Jestem z Wami” – materiały dydaktyczne online cz. 14

Zapraszamy do czternastej propozycji materiałów dydaktycznych online.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a rok 2020 ogłoszony został rokiem Jana Pawła II. W związku z tym zachęcamy, tym szczególnym ale i trudnym czasie, do korzystania z zasobów online Instytutu, by przybliżyć uczniom i wszystkim zainteresowanym życie i nauczanie św. Jana Pawła II.

 

Dla najmłodszych przygotowaliśmy kolorowankę 🙂

Do pobrania i wydrukowania dostępna TUTAJ

rysowanka jp2 9mała

 

Starszych uczniów uczniów mamy dziś Teologię Ciała oraz nowy cykl (informacje o nim na końcu strony)

Oglądnijcie przygotowany film nt. Teologii Ciała, a później rozwiążcie krzyżówkę:

 

Krzyżówka do pobrania i wydrukowania TUTAJ

krzyzowka TC 1

Klucz do krzyżówki do pobrania TUTAJ


 

Nowy cykl: Jan Paweł II – dzieje narodu:

Zapraszamy uczniów starszych klas szkól podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do korzystania z naszej nowej oferty dydaktycznej. Klamrą spajającą przedstawiane treści związane z historią Polski będą komentarze Ojca Świętego. Przypominać będziemy miejsca i wydarzenia o szczególnym znaczeniu dla historii narodu oraz rozwoju naszej państwowości, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstów historycznych, zwłaszcza doniosłych wydarzeń państwowotwórczych.

Będą to m. in następujące wydarzenia: chrzest 966, Zjazd Gnieźnieński, zwycięstwa oręża polskiego od epoki piastowskiej, poprzez Grunwald, aż po Wiedeń w 1683 roku, tradycje rycerskie i żołnierskie przekazywane powstańcom w okresie rozbiorów, kształtowanie się nowoczesnej myśli obywatelskiej oraz stworzenie Konstytucji 3 Maja, utrata niepodległości w okresie rozbiorów aż do jej odzyskania w roku 1918, heroiczna walka o tę państwowość zwłaszcza na polu kultury i kształtowanie „ducha narodowego”.

Papież podczas licznych wystąpień na forum międzynarodowym oraz podczas pielgrzymek do ojczyzny wielokrotnie odnosił się do dziedzictwa narodu, podkreślając doniosłą rolę tradycji i kultury, w tym fundamentu chrześcijańskiego.

Pierwsza część cyklu – już jutro w materiałach dydaktycznych online!